Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Vajon igaz lehet ez az alábbi hir?
24Hírlevél
Érdekességek, hasznos tudnivalók, tippek környezetünkről, annak védelméről.
Szeretnénk segíteni a környezettudatos embereket.
A klímaváltozást kutató nemzetközi tudóscsoport szerint mindössze öt évünk van: Földünk átlaghőmérsékletének növekedése már 2015-re elérheti azt a kritikus szintet...

amikor a folyamatok megállíthatatlanná, a klímaváltozás hatásai pedig visszafordíthatatlanná válnak. Magyarország az üvegházhatású gázok kevesebb, mint 0,5 százalékának kibocsátásáért felelős, ám Európa legveszélyeztetettebb országának számít a hőmérséklet emelkedése és a csapadék mennyiségének csökkenése szempontjából.

Soha annyi katasztrófa nem sújtotta még a bolygót, mint az utóbbi években: a Föld egy részét esőzések, áradások, hurrikánok tarolták le, máshol súlyos aszályok és elsivatagosodás jelezte a közelgő véget. Mindenki tegye meg a tőle telhetőt a környezet megóvása érdekében!

TudományokTermészettudományok
A kérdést írta: kicsoda57 ( 2013.01.21. 23:30 )
Válaszok száma: 26
Címkék: alábbi, vajon, lehet, igaz, visszafordíthatatlanná, legveszélyeztetettebb, átlaghőmérsékletének, megállíthatatlanná, környezettudatos, elsivatagosodás,
1 2 3 
Válaszok Új válasz
feerko 2013.01.28. 11:34 (#26)
Kedves tomerle
Megnéztem kíváncsiságból az adatlapodat , és a képeket is . Tetszik amit láttam .
feerko 2013.01.28. 11:23 (#25)
Erre csak az lehet a válaszom, hogy minden tiszteletem a tiéd , hogy egyedül is kitartasz . Ez pozitív .
A negatív...Esetleg az ellenkezője, hogy egyedül kitartasz mindenkivel szemben .
Ezt viszont én nem akarom és nem is tudom eldönteni .
tomerle 2013.01.28. 09:47 (#24)
Kedves Feerko! Tudom, hogy a Földön ma már közel hétmilliárd ember él és egyedül én állítom, hogy a jégkorszakok a két féltekén nem egyidejűleg, hanem egymással váltakozó periódusokban következnek be. De a 70-es években Kiszely István levélben azt válaszolta nekem, hogy az igazságnak nem ismér5ve, hogy hányan vallják. Tehát nem érdekcsoportot képviselek, hanem egyedül állok az egsz emberiséggel szemben. Nos, én már a 70-es évek elején geofizikai törvényre alapozva bebizonyítot6tam, hogy az Antarktiszról víz, vagy jég halmazállapotban levonuló csapadéknak a kontintns körül a Nyugati-szél áramlással ellentétes irányú áramlást kell létrehoznia, és mivel az Antarktiszra érkező csapadék csak a Nyugati-szél áramlás zónájából származik ebből az következik, hogy az onnan kiemelt víz pótlása csak északabbi területekről történhet. Ezt részleteiben megismerheted blohbejegyzései8mből. Más nyilvánossági lehetőségem nincs. T%ehát a bizonyításom már közel ötven éves és eddig még senki nem tudta megcáfolni. Az agyonhallgatás ugyanis nem cáfolat.
feerko 2013.01.28. 07:59 (#23)
"Ugyanakkor bizonyítható, hogy pl. a Jegestenber vészes olvadásával párhuzamosan az Antarktiszon folyamatosab szaporodik a jég mennyisége."
Bizonyítható....kik által és hol van ez leírva ? Mennyire hiteles ? Nem csak az egyik érdekcsoport véleménye , mint ahogy az ellenkező állítás állítólag a másiké ?
tomerle 2013.01.28. 07:47 (#22)
Az itteni válaszokból is egyértelműen kitűnik, hogy a globális felmelehedés teóriája nem sorolható a tudományok közé. A tudományok célkitűzése a valóság minél jobb megismerése. Ez a cél viszont a törvények és a jelenségek közti ok-okozati összefüggések feltárásával érhető el. A természeti törvények világa azonban adiafórikus, azaz nem ismeri az érték kategóriát, a jó, meg a rossz fogalmát. A törvények csak hatnak és nem törődnek azzal, hogy az jó-e, avagy rossz. Ebből kifolyólag a törvények a csúsztatást sem ismerik. Csúsztatás csak a politikában szokásos, célja a hívek (támogatók) megnyerése. Ilyen jellemző csúsztatás például, hogy egyes jelenségeket, jelen esetben az északi féltekén tapasztalható hőmérsékletemelkedést szemrebbenés nélkül kiterjesztik az egész Földre és megkongatják a vészharabot, hogy közeleg a vég, a visszafordíthatatlan felmelegedés. Ugyanakkor bizonyítható, hogy pl. a Jegestenber vészes olvadásával párhuzamosan az Antarktiszon folyamatosab szaporodik a jég mennyisége. Röviden: a globális felmelegedés teóriája nem tudomány, hanem politika.
forgital 2013.01.28. 06:41 (#21)
(#6) Jesszusom!!!! És te ezt komolyan is gondolog?? Némileg nevetséges!
hatarvadasz 2013.01.27. 09:56 (#20)
A föld történetének óráján mi csak egy másodperc töredékei vagyunk.
Késni sietni lehet, de az órát tönkretenni nem tudjuk, az ballag a maga
végtelen útján.
Hogy a föld periódusokban váltja köpenyét, annak színét és fazonját,
az az őt körülölelő változó naprendszer kölcsönhatásainak összességében
rejlő kiegyenlítő belső mozgásokból adódó reakció csupán.
A földfelszíni elváltozásokat olyan erők mozgatják, amelyeken az emberi
tevékenység szúnyogcsípés csupán.
feerko 2013.01.27. 09:44 (#19)
tomerle Jól írta a #13-ban:
"Ugyanez vonatkozik a jégkorszakokra is. Azok is egy hosszútávú éghajlatváltozásnak az eredményei. "
Így is van, a többi mondanivalója ellentmond a saját gondolatmenetnek .
A lényeg, hogy a lassú természetes éghajlatváltozást, az emberi beavatkozás olyan ütemben gyorsítja fel, hogy az élőlények alkalmazkodását lehetetlenné teszi .
Itt van a környezetszennyezés és az emberi tevékenység káros hatása .
Az ember az aki lassú öngyilkosságot követ el miközben kiirtja a többi élőlényt is .
A föld nem fog elpusztulni . Miután az ember kipusztult, a természet kiválaszt egy másik értelmesnek gondolt lényt és a körforgás folytatódik .
NÉLKÜLÜNK.
carpe diem.
gyongyibur 2013.01.27. 05:10 (#18)
Úgy tűnik, nincs esélye annak, hogy olyan gyorsan értékrendet és fogyasztási kultúrát váltsunk, hogy valamit érdemben is tehessünk a klímaváltozás ellen.
A fogyasztói társadalom és különösen annak amerikai változata szorul átgondolásra. Erőteljesebb vállalásokra lenne szükség még a Kiotói Egyezmény céljainál is, miközben semmi sem történik, a legnagyobb szennyezők pedig lapítanak.
Magyarországnak ebben a játszmában, kibocsátásának alacsony mértéke miatt, nem osztanak lapot.
Nem elhanyagolható annak a veszélye, hogy az emberi faj még ebben a században kipusztítja önmagát, hiszen nem csak a klímaváltozás jelenthet veszélyt rá.

Mit tehet az emberiség önmaga megmentéséért?

A fogyasztói társadalom, és különösen annak amerikai változata szorul átgondolásra.
Több százmillió embernek kellene másképpen gondolkodnia a jövőben, illetve már ,,tegnap" is.
Az önzés is a mindennapjaink része lett: sokan vásárolnak és fogyasztanak olyan dolgokat, amikre talán nem is lenne szükségük.
A klímaváltozás kumulálódó folyamat, vagyis a hőmérséklet egyre gyorsabban fog változni, és olyan tényezők lépnek be, amelyek egyike a másikra épülve gyorsítja a negatív folyamatokat.
Jelenleg az összes szén-dioxid- és üvegházhatásúanyag-kibocsátás 50 milliárd tonna évente. Ahhoz, hogy két fok alatt maradjon az átlaghőmérséklet emelkedése, 2020-ig 44 milliárd tonnára kellene csökkennie a kibocsátásnak.
Észak-Amerika, Európa és Oroszország teljes kibocsátásának felel meg ez a mennyiség. Innen látni, hogy ez a küzdelem teljesen reménytelen.

A világ három legfőbb gabonája a búza, a kukorica és a rizs. A lap szerint 2050-re a szárazság miatt nagy valószínűséggel negyedrészével esik vissza a termelés.
Ami súlyos éhínséget hozhat.
A ,,gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan" a zöldek egyik kedvenc jelmondata.
Ez megoldás lehetne, de a globális világ lefojtja. Súlyos dilemma, hogy a lokális tevékenységet hogyan is lehetne érvényesíteni.
A nagy nemzetközi monopóliumok mindenhol tisztességtelenek. A szabad verseny nem arról híres, hogy erkölcsös.

Ez társadalmi csapdahelyzet. Nem lehet azt mondani, hogy a politikusok nincsenek tisztában a folyamatokkal, még az USA-ban is látják, hogy mi a helyzet. De ha ott egy politikus azzal kezdene kampányolni, hogy ,,elégedjetek meg családonként egy autóval, ne akarjatok mindenáron kertvárosban lakni, mert tönkretesszük a bolygót", arra garantáltan nem szavaznának. És nem lehet azt mondani azt sem, hogy nincs elég információ és az emberek tudatlanságban élnek. Egyszerűen nem érdekli őket.

Sok lehetőség nincs a változásra!
Éljünk jól, aknázzunk ki a pillanatból mindent, merthogy élménytársadalomban élünk?
- Ez a carpe diem.
seventhson 2013.01.26. 10:50 (#17)
Tomerle :
Szerintem reálisan látod a dolgokat a klímaváltozással kapcsolatban. Valóban nincs közvetlenül köze a klímaváltozásnak az ember szennyező tevékenységéhez. Bolygónk az ember nélküli is természetesen és folyamatosan éli meg a saját életciklusait, és ugye most is csak ez zajlik.
Azonban az ember nagyon szorosan összefonódik a teljes ökoszisztémával, így a Föld klímaperiódusaira való hatásunk ha nem is mérvadó, de érzékelhető e különös szimbiózis hatása.
1 2 3 
Facebook komment
További címkék
70-es években, egsz emberiséggel, 70-es évek, kontintns körül, kedves, tomerle, megnéztem, kíváncsiságból, eddig gyorsabban kumulálódó, válaszom éghajlatváltozásnak történik, válaszom embernek klímaperiódusaira, alkalmazkodását üvegházhatásúanyag, tönkretenni bizonyításom, nevetséges nemzetközi, létrehoznia szárazság, ugyanez gondolkodnia, történik tisztességtelenek,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.