Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Ön elmegy-e szavazni?

PolitikaPártok
A kérdést írta: kovacscsabi ( 2014.01.26. 19:21 )
Válaszok száma: 30
Címkék: szavazni, elmegy,
1 2 3 
Válaszok Új válasz
decotext 2014.01.28. 07:45 (#30)
Kedves Geptop!
Pontosan ez az én dilemmám is! Mi az alternaiva? Ha nekem a mostani nem tetszik, akkor valami mást kéne keresnem, de egy olyan párt (vagy irányzat) sincs melyik nekem meg felelne! Ideális lenne egy nagykoalició. Erre én is szavaznék. Mivel azoban a baloldal sem jó nekünk, igy egyikre sem voksolunk! Abban teljesen igazad van, hogy ha valakinek a "fütyiszék" nem tetszenek, akkor nem muszály még olyanra szavazni ami ugyan olyan rossz, de azért az "Aki nem velem az ellenem", nagy hülyeség! Azért mert valakinek nem izlik a disznóhús, még nem biztos, hogy a lóhúst eszi!

Ezért: "csináljatok ami akartaok" a mi megoldásunk, mert egyik sem zavar vizet életünkben!
donaldduck 2014.01.28. 07:27 (#29)
28-
hát igen, plusz érdekesség hogy a nem szavazó magyaráz a szavazási büszkeségről- -
-
27-
-bárkire szavazol azzal valaki,valami ellen is szavazol egyuttal!
-és igenis büszke lehe rá hiszen a rosszat le akarja váltani a demokratikus lehetőségével,jogával!
Egyébként ha a jobboldalon általános az általad képviselt aljas "mentalitás"akkor úgy járnánk a legjobban ha be sem jutnának a parlamanetbe!!!

jn 2014.01.28. 00:00 (#28)
#27 Világos az üzenet: Aki nem a Fideszre szavaz, az hazaáruló. Azt ki fogjátok végezni? Az "fegyver által vész el"? Tényleg úgy gondolod, hogy aki nem szavaz rájuk, az ellenük van? Ki is mondta ezt: Aki nincs velünk, az ellenünk van?
geptop 2014.01.27. 21:08 (#27)
firmamentum!
A te döntésed a te dolgod...
De.... Nem kéne egyszer elérni azt a szintet, hogy nem valami ellen, hanem valami jó (az utókornak jó) érdekében menjen el a polgár szavazni?
Beteljesedni látom ebben is a bibliai mondást:
" ki fegyvert fog másra, fegyver által vész el "
Persze... Haragszol (valamiért, de ez a te dolgod) a Fideszre... Ezért szavazol majd az ellenfeleire!
De büszke is leszel a szavazatodra???
firmamentum 2014.01.27. 20:57 (#26)
Én elmegyek szavazni, már csak azért is kiemelten, hogy ne a Fidesz nyerjen. Nem támogatok senkit, szinte mindegy nekem , hogy ki nyer, csak csökkentsem a Fidesz esélyeit, emiatt elmegyek szavazni direkt, és ellenük x-elek egy másik pártot. Ha nem mennék el, mert nekem úgyis mindegy, akkor olyan mintha a Fidesz mellett x-elnék, márpedig ezt nem akarom. Tehát elmegyek szavazni, és a Fidesz ellen x-elek egyet.Még addig eldöntöm kire szavazzak, csak ne a Fidesz, vagy a vele egyezkedő pártok közül legyen valamelyik.
lebecolo 2014.01.27. 20:38 (#25)
Természetesen és a mostani választás egy fordulós lesz . Aki nem megy el , az csak magát okolhatja , ha lemarad .
feerko 2014.01.27. 20:21 (#24)
Kedves hatarvadasz szia
Csak kérdésem van...
"Mivel koalíciót alakítottak és nem képviseletet,hanem érdek kiszolgálás
mutatkozik a bal oldalon"
Szóval, ahogy én értem a bal oldal érdek kiszolgáló....
Ok . És a mostani kormány, talán nem a gazdagok érdekeit szolgálják ki ?
Mert hogy nem az ország érdekeit szolgálják az biztos .
Vagy te másképp látod ?
hatarvadasz 2014.01.27. 18:16 (#23)
Szia feerko!
Az utolsó bekezdés a képviselő és váltó kormányok egészére vonatkozik a
megjegyzésem záradéka.
És most úgy ítélem meg a sok rossz közül maradjon a Fidesz:
Mivel koalíciót alakítottak és nem képviseletet,hanem érdek kiszolgálás
mutatkozik a bal oldalon, így a későbbi pártoskodások torzsalkodása ki
lenne küszöbölve.
Az egypárt rendszer előnye az volt, hogy ekkora léptékben nem tudtak
lopni, mert egymás kezére és zsebére mindegyik figyelt.
És a választások kötelező volta jó is lenne, mert aki szavaz azt úgysem tudnák ellenőrizni, valamint a megelőző óvások és panaszoknak nem lenne helye a beszállítások miatt.
Akik a tanyavilágból mennek voksolni, nem mindenki tud gépjárművel megjelenni. Egyébként is a sok hercehurcától amúgy is tele van a hócipője mindenkinek.

Politizáljanak és kormányozzanak közösen és tisztességesen, akkor
nem kellene egymással a szarban birkózniuk!
jn 2014.01.27. 17:39 (#22)
#20 Ha kötelező lenne, akkor tudnál kire szavazni? Hiszen írtad, nem tudsz választani közülük, számodra egyik sem elég jó. Pedig Te értesz a politikához. Képzeld el, hogy döntene az, aki egyáltalán nem követi a politikát, nem ismeri a politikusokat. Az hogyan választ közöttük? Szerinted a demokrácia, a választáson való részvétel kötelezővé tétele nem ellenkezik a demokráciával? A kötelező szavazás bevezetését 2012-ben az MSZP javasolta a regisztráció alternatívájaként. Csak ez alapján rájuk kellene szavaznod.

http://itthon.transindex.ro/...;nyomtat=1

"csak Belgium, Ciprus, Luxemburg, három osztrák tartomány és egy svájci kanton az, ahol szankciók révén ténylegesen érvényesítik ezt az állampolgári kötelességet, a maradék esetekben csak egy formális, soha nem betartatott szabályról van szó. Ha a választási részvétel kötelezősége valóban érvényesül, akkor ez egészen nyilvánvalóan tetten érhető az eredményeken. Belgiumban például rendszeresen 90% körüli a részvétel. Ahol viszont nincsenek szankciók, ott a szavazás kötelességgé való áttranszformálása nem kap tartalmat - a legutóbbi három görög választás közül például egy esetben sem haladta meg a részvétel a 66%-ot. (Összehasonlításképpen: 2010-ben a magyar szavazók 64%-a adta le voksát az első körben.) Az első kommunikáció alapján az MSZP is egy lazább rendszerrel számol: ezek szerint büntetések nem kerülnének az új eljárásba, pozitív ösztönzők (például egy kisebb adócsökkentés) viszont igen. Egy ilyen, a szankciók helyett jutalmakkal operáló rendszer azonban már csak nagy jóindulattal nevezhető valóban kötelezőnek. Ha elmaradnak a szankciók, viszont anyagi érdekében áll a választópolgárnak a részvétel, úgy könnyen a szociálisan leggyengébb rétegek felülreprezentációját eredményezhetné a szocialista javaslat, amennyiben a középosztálybeliekre a valószínűleg minimális mértékű ösztönzők aligha tudnak majd hatni. ... deformációkat okoznának a demokrácia működésében"

"Ez a két diszfunkcionális megoldás azonban csak megkerüli az igazi problémát. A felmérések eredményei szerint a magyar választók tömege, több mint fele jelenleg nem tudna pártot választani. Ez a tendencia egyébként viszonylag tartósnak is tűnik: a Fidesz tábora kormányzása elejétől fogva olvad, miközben az ellenzék ereje nem növekedett ezzel arányosan. Van tehát egy olyan réteg, amely nagyobb, mint az összes tábor támogatóinak száma együtt. A két párt az ő létüket a fenti reformokkal reagálná le: a Fidesz egész egyszerűen kizárná őket a választási folyamatból - na jó: technikailag saját maguk ignoranciájával záratná ki saját magukat -, miközben a szocik meg minden áron az urnákhoz vezényelnék őket, ahol utána egy részük üres lapok leadásával, más részük viszont a legkisebb rossz kiválasztásával tehetne eleget új kötelességének.
A bizonytalanok számának emelkedésére azonban nem ezekben az irányokban keresendő a megoldás. Egyszerűen megfogalmazva olyan politikai kultúrára és olyan politikai szereplőkre lenne szükség, amelyek képesek lennének integrálni azokat, akik jelenleg nem találnak maguknak megfelelő és vonzó szereplőt a politikai palettán. Nem kizárni kell őket, és nem is a ,,legkisebb rossz" kiválasztásra sarkallni őket: hanem meg kell találni azokat a személyeket, témákat, formákat és csatornákat, amelyek ezeket az embereket motiválni tudják. Ez egyébként nem csak a fenti két párt felelőssége: hiszen a jelenlegi kis pártok és parlamenten kívüli mozgalmak sem voltak képesek nagy tömegek megmozgatására. Könnyen lehet, hogy a politikai kultúra, mint olyan az, ami ezeket az állampolgárokat távol tartja. Ennek megváltoztatása, a politika, a parlament és a választási folyamatok ázsiójának megemelése égető fontosságú feladat, amelyben a politikai pártok mindegyike érintett: lakossági támogatottság nélkül ugyanis nem lehet hatékonyan kormányozni.
A politikai kultúra javítására adódó lehetőségként említeném a Szlovákiában és Magyarországon egyaránt zajló költségvetési vitákat. A konszolidációs kényszer árnyékában az ellenzéki pártok alternatív csomagokat nyújtottak és nyújtanak be a kormánynak megfontolásra. Ha az Orbán- és Fico-kormányok nem söprik le ezeket a javaslatokat egy az egyben, esetleg valami arrogáns megjegyzéssel megspékelve az asztalról, hanem akár csak egyetlen ellenzéki javaslatot is beépítenek saját programjukba, úgy megerősítenék a lakossági bizalmat a politika működésével kapcsolatban. Végső soron pedig pont a politika iránti bizalom az, ami számít: ezt pedig sem előzetes regisztrációval, sem kötelező részvétellel nem lehet pótolni, de még csak a hiányát elleplezni sem." http://www.parameter.sk/...-valasztas
meki77 2014.01.27. 17:23 (#21)
Megest igazad van!
1 2 3 
Facebook komment
További címkék
olyan párt, lóhúst eszi, szavazási büszkeségről-, demokratikus lehetőségével, kedves, geptop, pontosan, dilemmám, tűnik oldal szinte, tanyavilágból jelenlegi osztrák, aligha jelenlegi szavaznod, támogatok tisztességesen, ignoranciájával arrogáns, parlamanetbe ekkora, politika parlamenten, disznóhús magyarországon, maradék szavazzak,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.