Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Mit jelent a három majom szobor jelzése?
Miért, és mikor alkalmazza az ember, az ismert három majom szobor jelzéseit?

Nem lát, mert csak néz - bámul a nagyvilágba.
Nem beszél, mert akkor kiderülne mit is érez, gondol igazából - csak jár a szája.
Nem hall, mert akkor meghallaná az igazságot - olyan zajt kelt az agyába gondolatai által, ami süketté teszi.

EzotériaEgyéb kérdések
A kérdést írta: bubuiszusz ( 2012.10.13. 00:30 )
Válaszok száma: 10
Címkék: jelzése, jelent, szobor, három, nagyvilágba, meghallaná, alkalmazza, gondolatai, igazságot, kiderülne,
Válaszok Új válasz
ibicimama 2012.10.23. 08:08 (#10)
A három majom szimbólum egy 17. század beli japán templom oszlopcsarnoka feletti faragásból ered, melyen ez a bizonyos három bölcs majom jelenik meg.Ők a templom őrzői, illetve Shuomen Kongo a félelmetes isten szolgái.Név szerint Mizaru ,aki a szemét, Kikazaru ,aki a fülét, és Iwazwru aki a száját takarja el. Innen ered a mondás. / Nem látok, nem hallok ,nem beszélek/
A majom szó japánul 'saru, aminek hangzása 'zaru ,és ez nemet jelent. Tehát a mondás eredete tulajdonképpen egy szójátékra vezethető vissza.
florian12 2012.10.19. 18:49 (#9)
A mai világban mindenhol. Az a biztos ha nem látok, még jobb ha nem hallok, de a legjobb, ha nem beszélek.
gyongyibur 2012.10.13. 17:24 (#8)
Kedves <invisibilia>!
Köszönöm, megtisztelsz!!!
szicu 2012.10.13. 16:10 (#7)
Nem látok semmit, nem hallok semmit és nem szólok semmit! Abból nem lehet semmi bajom sosem - ez a hétköznapi jelentése, értelmezése szerintem!
hatarvadasz 2012.10.13. 11:46 (#6)
Ez talán olyan mint a szentháromság ázsiai megfelelője!!!

És valószínűleg hitelesebb is mint a mai keresztényi hitvallás!!!
invisibilia 2012.10.13. 10:33 (#5)
@ gyongyibur

Most sokat tanultam. Enélkül a teljes, azaz NÉGY féle magatartás és az utolsó két szó ismerete nélkül, egészen más az értelme!!
- ne mondjunk, ne lássunk, ne halljunk és ne csináljunk gonosz dolgokat, -
egy nagyon jó, követendő és követhető tanácsot ad az életvitelre.

A csonka, azaz a három majom figurája, amit "csonkán" közvetítenek, - tudatlanságból, szándékos vagy akaratlan fél ismeretből, mármint, hogy
- nem látni, nem hallani, nem beszélni -
egészen mást sugalmaz. Ez a csonka mód a körülötted zajló, ám az általad észrevett hamisságok m e g n e m - l á t o t t, - h a l l o t t, és e l h a l l g a t o t t - mivoltát sugalmazza.
Az pedig, hogy a gonoszt NE - lássam, NE -halljam, NE -hallgassam és legfőképpen N E -csináljam, egy nagyon hasznos tanítás, amennyiben a környezetem is gyakorolja, akkor kevésbé ártunk a világnak és társainknak.
Az érettebb, azaz szellemi és leli érett emberek számára a negyedik a legfontosabb, - ha nem cselekszem gonoszt, és a társaim se, (szándékosan), akkor már a mások hibáját sem kell bogarászni. - Nagyszerű tanítás, adja Isten, hogy ki-ki ilyen tapasztalatokat élhessen meg legalább a saját családján belül. Én tapasztalom. Így elviselhetőbb mindaz a sokk-hatás, ami a külső környezetből ér minket.
A NÉGY - szójáték révén - majom ábrázolás tanítása mennyire kifejezővé teszi Augusztinusz (ismertebb nevén Szent Ágoston, az egyik legjelentősebb egyházi gondolkodó az óegyházban. Legjelentősebb műve a Vallomások) - tanítását: - - - szeress, és tégy amit akarsz. - - -
gyongyibur, - ha meg nem haragszol, (remélem!), az általad ismertetett tudást tovább viszem!!!
nacsa66 2012.10.13. 07:16 (#4)
Ennek a mai viszonyok között van más jelentése is! Egyfajta bűnözői utalás, leendő tanúk részére!!!

Ne szólj szám, nem kapni migrén......de jobb nem látni az egészet....
gyongyibur 2012.10.13. 07:07 (#3)
Nem három, hanem eredetileg négy majomból állt a szoborcsoport.
Japán elnevezésük: Mizaru, Kikazaru, Iwazaru, Shizaru (azaz Nem látni, nem hallani, nem mondani és nem csinálni). A "zaru" ugyanis a régi japán nyelvben tagadást fejezett ki. Miru a nézni, kiku a hallani, iu a mondani és suru a csinálni. Ha ezeket összerakjuk, megkapjuk a majmok neveit. Hogy miért majmok? Egy szójáték következménye, ugyanis a saru, vagy zaru japánul majmot is jelent, nemcsak a régi nyelvben a tagadást.
A négy majom ábrázolása: Mizaru eltakarja a szemét, Kikazaru eltakarja a fülét, Iwazaru eltakarja a száját és a Shizaru eltakarja a nemi szervét. A lényegük azonban az, hogy ne mondjunk, ne lássunk, ne halljunk és ne csináljunk gonosz dolgokat, akkor nem lesz semmi baj.Az utóbbi, Shizaru majom azonban csak ritkán szerepel manapság.
gergelyferi 2012.10.13. 07:02 (#2)
Az érzéketlenségről szól ez, és ennek következményéről, azaz ha nem látunk, nem hallunk és nem beszélünk, akkor a baj elkerül minket. Egyfajta védekező gesztus, ez a legkönnyebb módja minden rossz elkerülésének. Ha nem csinálsz semmit, nem is érhet semmi rossz. Ha a három közül valamelyiket megszeged, akkor az már számonkérhető rajtad, s esetleg bajod is származhat belőle.
isti53 2012.10.13. 06:16 (#1)
A "három majom" szimbólum az egész világon ismert, szobrok milliói készültek vele kapcsolatban. Maga a mondás -"nem látok, nem hallok, nem beszélek"- egy buddhista bölcsességből ered.
A három majom alapvető gondolatát a kínai Tendai szekta buddhista szerzetese vezette be Japánba, valószínűleg Kr.u. a 8. században. Ez a gondolat minden bizonnyal az indiai buddhista tanításokon alapult. Japánban ezeket a majmokat először egy ijesztő, háromszemű, sokkarú istenséggel hozták kapcsolatba, akit Vadjra-nak hívtak. A majmok gesztusai (a fülek, szemek és a száj eltakarása) festői módon fejezték ki és közvetítették az isten parancsát. Vadjra tanítása szerint, ha nem látunk, nem hallunk és nem beszélünk, akkor a baj elkerül minket.
Facebook komment
További címkék
három majom, bizonyos három, templom őrzői, félelmetes isten, három, majom, szimbólum, század, belül sugalmazza bölcsességből, utóbbi faragásból hívtak, bizonyos mondani mondás, ismert félelmetes, ágoston leendő, hallok japánban, mindaz rossz, legfőképpen beszélünk, lényegük bölcsességből,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.