Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Üzleti furfang, vagy egyszerű csalás?
"Szándékos gyártási hibák miatt mennek tönkre az elektromos készülékek.

Egy német tanulmány szerint egyes gyártók előszeretettel használnak gyenge minőségű alkatrészeket, szándékosan lerövidítve ezzel az elektromos készülékek élettartamát.
A vizsgálat leginkább nyomtatókra, fejhallgatókra, mosógépekre, elektromos fogkefékre és hasonló termékekre terjedt ki. A tanulmány konkrétan fel is sorolja mely vizsgált termékeknél alkalmazhattak a gyártók tudatosan olyan gyenge minőségű alkatrészeket, amelyek idő előtti meghibásodásokat okozhattak.
Éves szinten több milliárd euróra rúghat az az összeg, amit a fogyasztók az egyre gyakrabban meghibásodó készülékeik pótlására fordítanak. Németországot figyelembe véve, a tanulmány modellezte a jelenséget és évi 137 milliárd eurós összeget állapított meg a trükkösen meghibásodó gépek pótlásával kapcsolatban.

A vizsgálat nem csak a drága elektronikai eszközökre terjedt ki. Hasonló visszaéléseket találtak egyszerű cipzárak, cipősarkak, textíliák vagy irodai székek esetében is.

A vásárlók megtévesztése mellett az így keletkező hatalmas mennyiségű hulladék kezelése is a megoldandó feladatok közé tartozik. Németországban a törvényhozók már a minőségi és garanciális előírások szigorításán dolgoznak, így talán kevesebb szemét kerül majd a polcokra és a fogyasztókhoz."

Ódor Tamás
GlobalFX.hu

Gazdaság, pénzügyek, üzletEgyéb kérdések
A kérdést írta: gyongyibur ( 2013.03.22. 06:14 )
Válaszok száma: 8
Címkék: egyszerű, furfang, csalás, üzleti, meghibásodásokat, visszaéléseket, előszeretettel, németországban, alkalmazhattak, fejhallgatókra,
Válaszok Új válasz
dnemethk 2013.03.23. 14:12 (#8)
Jóreggelt!!! Most jöttél a Marsról? Szomorú de kész átverés az egész,s nem csak az elektronikai,a ruházati hanem még a gyógyszeriparban is.
pkrisztina 2013.03.22. 12:16 (#7)
Pontosan, is-is!
Ahogy Xenos és Geptop írta ez szándékos fogyasztás generálás.
2008 nyarán egy tengerparti bárpultban össze ismerkedtem egy nagy nevű elektronikai cikkeket gyártó vállalat, egyik konyhai kisgép tervező mérnökével.
Pár koktél után simán elmesélte, hogy náluk belső utasítások vannak arra, hogy a konyhai szerkentyűknek min 1 de max 1,5 év élettartamúnak kell lenni, min 1 drága "időzített" alkatrésszel kell rendelkeznie és speckó saját tervezésű csavarokat is használjanak, amit átlagos csavarhúzóval nem lehet kiszedni
xenos 2013.03.22. 11:48 (#6)
Is-is.
Ha megnézed, manapság minden berendezésben műanyag alkatrészeket találsz, amik ugyebár nem javíthatóak. Ha valami elromlik, vegyél másikat. Már nem lehet alkatrészeket kapni, hacsak -ahogy Geptop is írta- nincs egy olyan szemfüles gyártó, aki utángyárt... Annak idején egy hűtőszekrényt, mosógépet, porszívót "örök életre" lehetett vásárolni. A "kivehető ajtós" NDK turmixgéphez, meg mindenféle masinához vehettél alkatrészt.
(Nekem az egyik "kedvencem" a wc tartályban található úszó volt, tudod, az a kis műanyag "labda". Na, az ha tönkrement, sehol nem kaptad meg "magában", az egész "beléget meg kellett venned...)
ibicimama 2013.03.22. 09:14 (#5)
Nahát! Ez meglepő? Arra megy ki a játék, hogy minél többször vásárolj új dolgot! Hamar tönkremegy, csináltatni nem érdemes / nincs is kivel/ tehát vehetsz újat! Aztán ujjonghatnak ,hogy mennyire megnőtt a vásárlási kedv! Nincs ezzel semmi hiba!
gyulla 2013.03.22. 09:05 (#4)
A jelenség nem új, már az "átkosban" is működött - csak nem ennyire általánosan.

1974-ben vettem az NDK-ban egy akkoriban szokatlan külsejű, masszívnak látszó "Ruhla" órát. 1 év garanciával. Nem dobáltam, nem vittem víz alá, nem húztam túl stb. 13 hónapig kifogástalanul működött - kb másfél percet sietett havonta.. Azután elkezdett napi fél órát késni. Kiderült, műanyagból készült néhány fontos alkatrésze, amelyekről "véletlenül" ennyi idő alatt kopott le a keményebb védőréteg.

Azért a helyzet azóta sokat romlott. Nem tudom, hogy a mostani mosógépem is ki fog-e bírni -a korábbinál jóval kisebb terhelés mellett- 20 évet.Viszont a 16 éves mikrosütőnek csak a kezelőgombjai lötyögnek - a márkaképviselő tanácsa: vegyen újat...

2004 márciusi Ph....s 6 fejes videó ugyanígy 2005 júniusban döglött be, a már éppen nem garanciás motorcsere várható árából vettem egy szerényebb márkájú, de hasonló képminőségű megbízható készüléket - azóta is csak tisztító kazettát látott...

Lassan minden területen rászoktatnak minket arra, hogy ne vegyünk igényes dolgokat, ne vigyázzunk rájuk, ne javíttassuk meg az apró hibákat, hanem vegyünk mindenből újat (ha telik rá). És néha az "új"-ban felfedezzük a már nem gyártott, elavult stb... régi fődarabjait új köntösben.
hatibacsi 2013.03.22. 08:58 (#3)
Lebegő=levegő...bocsánat...
hatibacsi 2013.03.22. 08:56 (#2)
Egy öntöttvas szivattyú 18xx-ből ma is árvizvédelmi feladatokat lát el...Na a többiek már nem ilyen lelkesek...

Lehetne sorolni a példákat....Éppen Németországban dolgozik az az emberke...Akinek állítólag az a dolga, hogy a gyártott termékek x üzemóra után degeljenek be....

Ott vannak az izzók, aki 1000 üzemóra feletti élettartammal gyárt hagyományos izzót, az ki fog kapni!

A legszebb példa...Hmm...
Egy lelkes vegyész létrehozta a lebegő páratartalmára bomló vagy porladó műanyagot...Kötöző eszköz gyanánt...Ez a szabad levegőn két év alatt bomlik le a levegő nedvességének hatására...Nos ezt egy videómagnó alkatrészként is felhasználták, vagy görgöként, vagy szalagvezető elemként...Mivel bent kissebb a páratartalom, csak négy öt év alatt bomlik el, akkor is, ha nem használod a videódat...Jó, nem?
geptop 2013.03.22. 06:57 (#1)
Ez a fogyasztóvá vált társadalom függővé válásának tudatos, tervezett kihasználása...
Fel lehetne sorolni itt a mobiltelefonok érintőképernyő meghibásodásaitól a munkagépek kopó alkatrészeiig... A gyárnak, a kereskedőnek az az érdeke, hogy fogyjon a termék.
Ha valóban tartós termékeket gyártanak, akkor egy mosógép - mint anyáink idejében - akár 15 - 20 évig is funkcionálhatna...
Az én szakterületemen vagy 4-5 éve vált feltűnő jelenséggé! (" Véletlenül " egybeesett recesszió kirobbanásával) A gépet használó inkább megbecsüli, és felújítja a meglévő gépeit, mintsem vegyen újat. Erre az alkatrészek minőségén is látványos romlás következett be.
Most ott tartunk, hogy az igényes tulajdonos, az utángyártott kiváló minőségű alkatrészért többet fizet, mint a gyártó által forgalmazottért. Ezek élettartamát tekintve jobban is jár!
Facebook komment
További címkék
ruházati hanem, tengerparti bárpultban, nagy nevű, konyhai szerkentyűknek, jóreggelt, jöttél, marsról, szomorú, kopott képminőségű hónapig, szakterületemen manapság árvizvédelmi, magában vettem viszont, hanem funkcionálhatna, fődarabjait sorolni, kirobbanásával generálás, akkor márkájú, szándékos szemfüles, rendelkeznie tartós,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.