Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Hányszor buktatja meg a baloldali választási esélyeket az Öszödi Böszme?
Ez már tragikomédia..... Két választáson két harmadot hozott a Fidesznek a Gyurcsányi bohózat....Most megnyereti velük a harmadik választást....

Hááát, értem én.....Sok sunyi dolog van, ami csak a parlamentből védhető....Na de bármi áron?.....

PolitikaMagyar Politika
A kérdést írta: hatibacsi ( 2017.08.13. 22:10 )
Válaszok száma: 436
Címkék: választási, esélyeket, baloldali, hányszor, parlamentből, tragikomédia, választáson, gyurcsányi, választást, megnyereti,
1 2 3 .....21 22 ...32 33 ..39 40 41 42 43 44 
Válaszok Új válasz
odusszeusz 2017.08.18. 07:51 (#46)
Az a zsemle amelyiket nem vesznek (választanak) le a polcról, az egy idő után megszárad. Friss fogyasztásra nem vonzó. Viszont nem kell eldobni! Le kell darálni és panirban újra összeáll a zsemlemorzsa. Annyi mindent lehet és szoktak panirozni, amit aztán lehet újra szervirozni.
Személy szerint, én szoktam figyelni a felszolgáló kezét is, vajon tiszta-e?
hatibacsi 2017.08.18. 00:26 (#45)
Azt meg már csak remélni merem, hogy ez nem tartozik a kérdéshez...
hatibacsi 2017.08.18. 00:24 (#44)
Géppisztoly.....

A géppisztoly pisztolylőszert tüzelő, nagy tűzgyorsaságú, kis tömegű, egyes és sorozatlövések leadására alkalmas önműködő kézi lőfegyver. A nagy tűzgyorsaság elérése érdekében szabad hátrasiklású vagy késleltetett tömegzáras reteszelésű fegyverek. A lőszer kis tömege és csekély visszalökő ereje lehetővé teszi a csípőből és vállból való tüzelést egyaránt. Hatásos lőtávolságuk rendszerint 150-200 m, gyakorlati tűzgyorsaságuk 450-1500 lövés/perc[1] közötti. A kisebb csőtorkolati energiát biztosító pisztolytöltények alkalmazása a géppisztoly esetében egyszerűbb zárszerkezetet eredményez és kisebb szerkezeti tömeget tesz lehetővé.
A géppisztoly koncepciója először az első világháborúban jelent meg mint az állásharc követelményeinek megfelelően kifejlesztett, rohamelhárító közelharc-fegyver. Elsősorban közelharcra, vagy önvédelemre szolgál. Főként tagolt terepen és városi harc során alkalmazható eredményesen, ahol a pontos célzott lövésnél fontosabb szempont a nagy tűzsűrűség biztosította, a hatásos tűzcsapás. Kis méreténél fogva ideálisan használható lövészpáncélos vagy egyéb páncélozott szállító harcjármű belsejéből, rendőri erők, terrorelhárító szolgálatok, személyi és vagyonvédelmet ellátó testületek számára.

Gépkarabély

A gépkarabély a puskánál kisebb méretű, tömegű és rosszabb lőtáv-hatásadatokkal rendelkező karabély, amely tűznemváltója segítségével egyes és sorozatlövés leadására is alkalmas. Legelterjedtebben a gyalogság alkalmazza egyéni lőfegyverként. Többször felhasználható (ki- beszerelhető), újratölthető, a puskáénál nagyobb tölténykapacitású szekrénytárakból (ívelt vagy egyenes szekrénytárak) és csigatárakból adogathat, merev, vagy behajtható tusával, válltámasszal ellátott vállfegyver. A legtöbb gépkarabély úgynevezett ,,gázelvételes" öntöltési rendszerben végzi a sorozatlövéshez szükséges automatikus töltési-ürítési folyamatot.
Az alkalmazott töltények meglehetősen sokfélék, de rendszerint úgynevezett ,,köztes töltényt" (ill. karabélytöltényt) alkalmaznak, melynek lövés közbeni reakcióereje mérsékelt, így csekélyebb kiképzés mellett is elődeinél jobban kezelhető fegyverfajtát eredményez. A nyugati haderők a második világháború utáni megváltozott fejlesztési koncepciójuk hatására az első nagy sorozatban, karabély feladatkörre hadrendbe állított típusaik még különféle puskatöltényeket tüzeltek. Azonban a köztes töltények előnyei hatására ezek háttérbe szorultak. Mégis, a gépkarabély - alkalmazott, eltérő tölténytípusaiktól függetlenül - a 20. század második felében forradalmasította a szárazföldi hadviselést és a gyarmati felszabadító háborúk, illetve különféle gerillamozgalmak sikerén keresztül jelentős befolyást gyakorolt a világtörténelemre. Ehhez a gépkarabélynak könnyen és tömegesen gyártható, egyszerű, mégis rendkívül megbízható fegyverré kellett válnia. Mindezen előnyös tulajdonságai révén pedig nagy létszámú tömeghadseregek kis költséggel gyártható és karbantartható fegyverévé vált.
Különféle csoportosításuk szerint legalább három, jól elkülöníthető generációba sorolhatóak. Az első generációba a korai, illetve az első nagy sorozatban gyártott gépkarabélyok tartoznak. A másodikban az időközben felismert köztes töltények jelentőségére kialakított fegyvertípusok sorolhatóak, a harmadikba pedig a kronológiailag velük párhuzamosan fejlesztett ún. bullpup rendszerű gépkarabély típusok (generációs lépcsőfokot a későbbi hadrendbe állításuk jelenthet).[1] Az 1980-as évek közepétől egy teljesen átdolgozott, az addigi harcászati tapasztalatokat is figyelembe vevő fejlesztési koncepciók alakultak ki a második és harmadik generáció kedvező tulajdonságainak összehangolásával. Ezek az új generációt jelentő gépkarabélyok többnyire kombinált, többcélú eszközök, valamilyen kiegészítő fegyverrel (pl. gránátvető) összeépítve alkotnak egy fegyverrendszert, melyben az egyes komponensek önállóan is üzemelnek (pl. XM29 OICW). Ezek a kézifegyverek bonyolultak, fejlett elektronikai rendszerek működtetik, alapanyagaik között a kompozit anyagok dominálnak. Hatékonyságuk noha kétséget kizáróan magasabb elődeiknél, mégis rendszeresítésük az egyes fejlett haderőkben nagyon nehezen kivitelezhető (pl. US Army), jelentős gyártási és (inkább) üzemeltetési költségeik miatt.
Ezen utóbbi generáció fejlesztésének hozadéka a második és harmadik generáció korszerűsítése, a számukra kifejlesztett kiegészítő szerelékek megjelenése (pl. a Picatinny-sín NATO szabvánnyá válása; STANAG 2324), mint olcsó, hatékonyságnövelő eszközök. Az 1990-es évek második felétől datálható ez a fejlesztési tendencia, melyekkel felszerelt gépkarabélyokat napjainkban a NATO által vívott fegyveres konfliktusokban alkalmaznak széleskörűen, igazolva korszerűsítésük életképességét.
A nyugaton általánosan bevett definíciónak némileg ellentmond a Magyar Néphadsereg fennállása idején bevett gyakorlat. Ekkoriban ugyanis az AK-47 és a belőle kifejlesztett fegyverek géppisztolyoknak minősültek, ami a nem kellően átgondolt rendszerszintű definícióalkalmazás hozadéka.[2] Hasonló, de fordított eset állt fenn a második világháborúban alkalmazott Király-géppisztolyok esetében is, melyeket a kor géppisztolyainál nagyobb méretei, erősebb tölténye miatti jobb hatásadata és feladatköre értelmében gyakran gépkarabélynak is neveztek, noha egyértelműen pisztolytöltényt tüzelt.

Olvass figyelmesen.....Én is géppisztolynak neveztem a fegyveremet, ám úgy látszik ez a Magyar Honvédség hibája is volt....Ám te nem utána jársz, hogy valóban mi az ami.... hanem engem nácizol.... Ez ugyan sánta Róka elmélet újból, de ugorjuk át a felesleget....
Tudod nácik nem kaptak hosszúhajjal belépést a Magyar Honvédség alakulataihoz.... Én kaptam.... Igaz nem volt sima a káderlapom, de nem a nyugati határra kerültem, így belefért,az első munkahelyem egy helikopteres alakulat volt... Nos.... Feltehetjük körkérdésnek, hogy hol mi volt a divat.....De én sorállományú kiképzésen nem hallottam arról, hogy tele tárral lőttek volna.... Az őrség meg, már egy más kategória....Amikor én a kiképzést kaptam sor állományú katonaként, az volt a valóság amit leírtam....

Ha jól emlékszem a módszerváltás utáni kabarékban szintén poénként, felmerült ez a tény.....

foxworkinspace 2017.08.17. 20:36 (#43)
#37 - 38-as ütődött, náci-Kalmár-kufár!

1. A #33-as leírás címe, EGYÉRTELMŰ, és így szól!: ,,7,62 mm-es AMD — 65 GÉPPISZTOLY LEÍRÁSA ÉS KEZELÉSI UTASÍTÁSA"
Megjelent: Bereczki Imre mérnök ezredes MN fegyverzeti főnök neve alatt
Kiadta: a Honvédelmi Minisztérium 1968.

Lehet tehát nyekeregni, de felesleges!
Egyébiránt pedig, idézet a Wikipédia, «gépkarabély» szócikkéből:
,,A nyugaton általánosan bevett definíciónak ellentmond ugyan a Magyar Néphadsereg fennállása idején bevett gyakorlat. Ekkoriban ugyanis az AK-47 és a belőle kifejlesztett fegyverek géppisztolyoknak minősültek, ami a nem kellően átgondolt rendszerszintű definícióalkalmazás hozadéka." - idézet vége, pont.

(Reklamálj Bereczki Imre mérnök ezredes MN fegyverzeti főnöknél!...)

2. Ha tetszik ez neked, ha nem (vagy bárkinek...), MI, 1978-'80-ban sorkatonai szolgálatot teljesítő, magyar honvédek...:
a) 3 TELE TÁRRA ELEGENDŐ LŐSZERT kellett, hogy vételezzünk az őrszázad fegyverszobájából, ha őrségbe vezényeltek bennünket, Pápán, az MN 5081-es alakulatnál, a repülőezrednél! (Megjegyzem, NEM őrszázadban szolgáló katona voltam, hanem a hangár lokátor-javító műhelyében, Bedi százados mellé voltam beosztva, de 13 őrszolgálatot, akkor is le kellett adnom Pápán, a készültségben álló MÍG-21-esek mellett!)
b) Lőgyakorlatra is TELE tárat kaptunk! (Igaz, csak 1-et!)

Úgyhogy: a #29-essel együtt, KINYALHATJÁTOK A SEGGEMET! (Feltéve, hogy megengedem...)

Kevesek vagytok, mint Angel vízesésben a teveszar!

meki77 2017.08.17. 17:01 (#42)
Tudod a remény hal meg utoljára.
decotext 2017.08.17. 16:51 (#41)
Csak nem képzeled kedves Meki, hogy "jobban tudod" ?
meki77 2017.08.17. 15:58 (#40)
http://xfree.hu/...aid=275362
archangel_g 2017.08.17. 15:36 (#39)
Nem csak ő, hanem az egész úgynevezett ellenzék.
Folyamatos aprózódás, mindenki és a kutyája is saját pártot alapít és persze nem fogunk össze senkivel, elkülönülünk és elhatárolódunk mindenkitől, mert "mi nem ők vagyunk"... miközben a másik oldalon ott van a Fidesz monolittömbje egymagában. Ez az "ellenzéki" felállás kész áldás nekik és leginkább ez teszi lehetővé a győzelmeiket. És sajna nem úgy néz ki, hogy bármiféle változás lenne a láthatáron.
hatibacsi 2017.08.17. 15:27 (#38)
Helyesbítek Wrist válasza tökéletes.... Gépkarabélynak minősül a használt lőszer miatt.... Akár Ak, akár Amd....
hatibacsi 2017.08.17. 15:22 (#37)
A legjobb tudomásom szerint az AMD 65 M mintájú fegyver az géppisztoly...De mindjárt elolvasom a pontos definíciókat...

Ami miatt viszont igaza lehet Wrist-nek....Hogy félig tele tárral nem tartottak kiképzési lövészetet.... Ha memóriám nem csal 32 skuló volt a tárban éles helyzetben... A kiképzésen a lövészethez kaptál 3 db-ot egyes lövésekhez, majd hat, azaz 6 db-ot sorozatlövéshez....

Hogy ez fele a 32-önek nem tudom.... Ennek csak egy zseni a megmondhatója....
1 2 3 .....21 22 ...32 33 ..39 40 41 42 43 44 
Facebook komment
További címkék
felszolgáló kezét, géppisztoly pisztolylőszert, nagy tűzgyorsaság, kisebb csőtorkolati, zsemle, amelyiket, vesznek, választanak, egyéb kellően elsősorban, önműködő világháborúban teszi, rendőri gyakorlat hatására, automatikus tárra, sorolhatóak befolyást, tendencia fogyasztásra, érdekében kaptunk, alakulatnál megengedem, sorolhatóak válasza,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.