Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Van-e esély arra, hogy emberi űrutazók még ebben az évszázadban a Naprendszeren túlra jussanak?

TudományokEgyéb kérdések
A kérdést írta: foxworkinspace ( 2016.01.19. 22:45 )
Válaszok száma: 47
Címkék: naprendszeren, évszázadban, jussanak, űrutazók,
1 2 3 4 5 
Válaszok Új válasz
decotext 2016.06.03. 09:57 (#47)
A súlytalanság problémájának megoldása szinte alig kerül valamibe és már régen megoldott. Egy ilyen csillagközi ürhajónak nem kell rakéta formájúnak lennie mert úgy sem lehetne a Földröl inditani. Kint meg gyakorlatilag légürester van. Egy tenegely körüli forgatással pontosan lehet efy földi gravitáiót szimulálni s a belsö körben csak technika lenne.
http://www.film-fokus.de/...68x489.j pg
http://www.coldheat.de/...tation.jpg
(Csak a külsö gyürü a lakott. Gyakorlatilag lábbal kifelé élnek itt az emberek!)


Ahogy irtad:
"Az 1. pontban jelölt problémát vagy a lakótér, vagy a teljes űrhajó menetirányú tengely körüli forgatásával ki lehet küszöbölni (Például: 1 g földi nehézségi gyorsulás szimulálása, 10 méter átmérőjű forgástér esetében, másodpercenként 1 forgási periódust igényel. [100 méteres forgástér esetében a periódusidő: 10 másodperc, és így tovább...])"

A 25%-os fénysebesség nem elég! A gond amúgy is az idöben
megállás és nem a gyorsitás! A warp lesz a megoldás de ez nem
lesz ebben az évszázadban! (Az, hogy lesz warp valamikor abban
viszont nem kételkedem! Ez már bizonyitott hogy lehetséges, csak
a gond, a ráforditott energia beszezése!Na, ez még nem megy!)
piktorka2 2016.06.03. 08:37 (#46)
Szerintem az emberi szervezet felépítése miatt még nincs esély.
foxworkinspace 2016.06.03. 04:08 (#45)
● Én jóval optimistább vagyok, mint az átlagemberek! A NASA-nak jelenleg 3 — teljesen különböző technológiára épülő — tervezete van a csillagközi repülésre!
1. Ion-hajtóműves rakéta (az ion-hajtóművek tesztelése, úgy az amerikaiaknál, mint az oroszoknál, már vagy 15 éve megtörtént, manapság már a tökéletesítésen dolgoznak.)
Ezzel a technológiával végül, 15-25% fénysebességet lehetséges elérni, legfeljebb 0,1-0,5 g gyorsulás révén.
2. Elektro-magnetikus hajtás (erről még keveset tudok, de ezzel is szintén, mintegy 25% fénysebességet remélnek elérni, bár igaz, ami igaz, az ilyen rakétákat első lépésben csak a Naprendszeren belüli, bolygóközi repülések 'igás-lovainak' szánják.)
3. Végül, az űrrepülés 'Szent Grál-ja': az Alcubierre-meghajtás, másként: warp-hajtás Amint korábban már említettem, állítólag tavaly óta foglalkozik vele a NASA, igaz, még csak alapkutatás-szinten...

Őszintén szólva, én a harmadik technológia megvalósulására látom a legcsekélyebb esélyt, mivel az ilyen hajtás, NEGATÍV ENERGIÁVAL GENERÁLT NEGATÍV TERET feltételez! És ez bizony (szerintem) csalóka ábránd!...
Én személy szerint az első technológiát látom legígéretesebbnek. Ez megbízható rakétatechnikát szolgáltatna, és 'mindössze' csak egyetlen hátulütője volna, éspedig az, hogy lassú gyorsulást biztosítana... (Mint írtam, nagyjából 2 és fél éves gyorsulási 'törekvéssel' lehetne elérni a 25% fénysebességű végsebességet!...)

● Ami a sugárvédelmet illeti, NEM AZ volna az igazi probléma! Azt ugyanis VÍZ-BETÉTES KÖNNYŰBETONNAL (t. i. a hajótest ilyen szerkezeti anyaggal való 'bélelésével') meg lehet oldani. A csillagközi repülés igazi probléma-pontjai a következők lesznek:
1. a már végsebességre gyorsult űrjárműben kialakuló SÚLYTALANSÁGI ÁLLAPOT elkerülése
2. az utasok depressziójának elkerülése
3. utaztatási eldöntendők:
3.1. a repülés teljes idejében 'működőképes' legénység és 'utazóközönség' (generáció-váltásos űrutazás)
3.2. mindig csak a legénység egy része legyen a repülési idő alatt 'működőképes' (szolgálati turnus váltás mód), a többiek a cél-állomás közelébe érésig hibernálva legyenek
3.3. mindenki hibernálva legyen, és csak a cél-állomás közelében legyenek felébresztve

Az 1. pontban jelölt problémát vagy a lakótér, vagy a teljes űrhajó menetirányú tengely körüli forgatásával ki lehet küszöbölni (Például: 1 g földi nehézségi gyorsulás szimulálása, 10 méter átmérőjű forgástér esetében, másodpercenként 1 forgási periódust igényel. [100 méteres forgástér esetében a periódusidő: 10 másodperc, és így tovább...])
A 2. pont a legütősebb! Ugyanis, még a 3.3 esetében is eljön majd az idő, amikor egy napon fel kell ébrednie az utazóknak!... A depresszió bekövetkezésének elkerülésére azonban, igazából CSAK ELŐKÉSZÜLNI lehet, a későbbi bekövetkezést 100%-ban kizárni, szinte lehetetlen!
A 3. pont vonatkozásában a 3.1. látszik a legemberibb megoldásnak, azonban az a megoldás egyben a legkockázatosabb is a depresszió okozta eshetőségek bekövetkezési valószínűségét illetően!... Mindenesetre, a TÉTELENSÉG volna a legnagyobb veszedelem! Ezért amennyiben a 3.1. volna az űrutazók utaztatására alkalmazott metódus, akkor a személyzet, valamint az utasok PERMANENS FOGLALKOZTATÁSA elengedhetetlen lesz!
foxworkinspace 2016.06.03. 02:57 (#44)
...A víztelenítéssel (másképp: 'aszalással') van egy kis bökkenő, éspedig az, hogy az emberi test átlagosan 60% vizet tartalmaz, ám az agy — minő véletlen... — MESSZE AZ ÁTLAG FELETTI vízigényű! Jelesül: agy-állományunk 85%-a víz! Ergo: ha vízteleníted a testet (tehát értelemszerűen az agyat is), a célállomáson nem lesz, aki, akár a legcsekélyebb kognitív képességet igénylő feladatot is képes volna ellátni...
hatarvadasz 2016.06.02. 09:21 (#43)
Mivel az emberi test jelentős részét a víz képezi, így akár aszalással is el lehet
érni, hogy egy vízben gazdag környezetben újra telítetté válva folytathassa
hosszú útjának megszakítását kortalan időjében.
Mivel a technológia az élettér megfelelő felmérése után a vitt vízkészlettel tudja
aktivizálni a beszáradt utazókat hogy felmérhessék azt ,oda akarnak -e települni.
A bábozódós hibernálás lényege annak olcsósága, csak napközelben kell kiaknázni
a hőforrást.
decotext 2016.06.02. 07:56 (#42)
Ez az elmélet kedves Foxworkinspace!

A realitás az az, hogy még ha el is érnénk a fénysebesség 25%-át ahogy irtad "nekik" nincs visszaút s ami még nagyobb probláma: nincs semmilyen utánotlás. A Mars esetében ez nem áll fenn! Ez az egyik!

A másik nagy gond a hosszú éves sugárvédelem ami ma még gyerekcipöben jár, igy akármerri is "rajzana ki az emberiség" a vége (ha egyáltalán túlélnék) mutánsok tömkelege aminek a fejlödési irányát egyáltalan nem ismerjük!

S a harmadik ami a legfontosabb az az idö! Egyszerüen még nincs megfelelö technikánk a világürhöz (vagy túl rövid az emberi élet). Majd ha lesz pl. térgörbitésünk s ehez energiánk akkor másképpen fog kinézni, de ez egyelöre elmelet.

Ezért van csak a mostani fejlödésnek marsi vonzata, még akkor is ha a tervek szerint ez is egyirányú lesz kezdetben és az önkéntesek nem fognak visszatérni! Ennél azonban kezdetben szintén csak a robotoknak lesz dolga..... A Marsnál az utánpótlás is megoldott, még akkor is ha ez is eléggé idöigényes. (A marsi utánpótlásoknál a teherszállitmanyiknál nem szükséges sok technika mert a nanotechnika fejlett már és magokat s egyéb cuccok könnyebb szállitani akár rnedszresen is!)

Nem fogjuk elhagyni a Naprendszert ebben az évszázadban! Én speciel még abban is kételkedem hogy ebben az évezredben ez sikerül, hacsak nem lesz addig valamilyen egetverö meghajtási és technikai találmány pl. a gravitáció és a tér legyözése (kiiktatása) körül! (WARP)

Egyszerüen túl lassuak vagyunk egyelöre, arról nem is beszélve, hogy azt sem tudjuk egyelöre hogy merre kéne menni és hol van "földszerü" bolygó ami megfelel! Szóval ez egy garantált öngyilkos komandó lenne! Biztos vagyok abban, hogy a kezdetben a nanotechnika kihasználásával elöbb robotok fognak menni! Ezt gyorsitani is jobbal lehet!

foxworkinspace 2016.06.02. 02:32 (#41)
A Mars terraformálása — egyáltalán, csak a Naprendszeren belül történő 'matatásaink' — nem kifejezetten célirányos metódus ama cél érdekében, hogy mennél nagyobb esélyt biztosítsunk az emberi faj túlélésének. Tulajdonképpen nagy léptékben olyan, mint kis léptékben az, amikor egy palota lakói, akik történetesen mind a palota leglakájosabb szárnyában vannak (ott is a nappaliban, a legideálisabb tartózkodó helyen), és ott füstöt éreznek, és ezért átmennek a palota egy másik — az aktuális generációk által még soha be nem lakott, ám a régi családi fóliánsok szerint, némi idő és költség árán lakhatóvá tehető szárnyában lévő (a nappalinál persze, jóval kisebb, levegőtlenebb, és hótt koszos) — szobájába, miközben a füst egyre inkább beteríti a palotát...
(Vagy, ha nem füst van, akkor legyenek penészes és omladozó falak...; vagy ha nem az, akkor a közelben portyázó rablóbanda, amely jóval hatékonyabb fegyverzettel rendelkezik, mint a palota lakói...; vagy ha nem ez, akkor hamarost' bekövetkező földrengés, amelynek ÉPPEN AZ EPICENTRUMÁBAN FEKSZIK a palota!...; vagy legyen bármi más szarság...)

Egy a lényeg: az emberiségnek csak akkor van esélye túlélni — akár a következő évszázadot is, ha KIÁRAMLIK A MÉLYŰRBE!
Kissé patetikusabban, H. G. Wells szavaival: ,,Vagy az Univerzumot választjuk, vagy semmit!"

Ez a helyzet...

foxworkinspace 2016.06.02. 01:44 (#40)
Úgy gondolod, Decotext, hogy az emberi test nem bírna elviselni, mindössze 0,1 g gyorsulást egy űrhajóban?... Ilyen ütemű gyorsulással ugyanis, hozzávetőleg 2 és fél év alatt el lehetne érni a 25% fénysebességet!... (Csak MEGFELELŐEN TARTÓS hajtómű kérdése a dolog...)
Nnna, meg az a kis 'nüansz' van még, hogy az utazóknak VÉGLEG és MINDÖRÖKRE el kellene hagyniuk, anyaölelésű, topáz-szín szülőplanétánkat... És az bizony, meglehetősen komoly szintű lélektani alkalmasságot, és rafinált felkészülést igényel a részt-venni szándékozóktól! (De ezt is feszegettem, a #36--osom közepe táján.)
foxworkinspace 2016.06.02. 01:36 (#39)
Köszönöm derűlátásodat, Gyöngyi!
Én is osztozom benne, és ezért ERŐSEN remélem is, hogy legfeljebb 30-50 éven belül, elindul Földünkről AZ ELSŐ, CSILLAGKÖZI ŰRHAJÓ!
gyongyibur 2016.06.01. 08:13 (#38)
Ez a század még az elején tart.
Ha belegondolunk abba, hogy a múlt század a lóvasúttal és a gázlámpával indult, majd a nanotechnológiával ért véget....akkor az esély hal meg utoljára!
1 2 3 4 5 
Facebook komment
További címkék
súlytalanság problémájának, ilyen csillagközi, tenegely körüli, belsö körben, súlytalanság, problémájának, megoldása, szinte, végleg meghajtási öngyilkos, elkerülése generáció merre, része megfelel másképpen, elviselni miközben, válva gyakorlatilag, olcsósága földröl, véletlen szolgáltatna, űrhajóban decotext, speciel űrutazás,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.