Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Az időt lehet vektorként ábrázolni?
hosszúsága mindenképpen van, és elvileg iránya is...
TudományokTermészettudományok
A kérdést írta: luxy ( 2016.03.14. 12:08 )
Válaszok száma: 93
Címkék: vektorként, ábrázolni, lehet, időt, mindenképpen, hosszúsága, elvileg, iránya,
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
Válaszok Új válasz
keidzsitakesima 2016.03.25. 21:00 (#43)
Amikor 'időben szimmetrikus, illetve aszimmetrikus folyamatokról' beszélsz, voltképpen csak rész-történések közötti távolságok között lezajló folyamatokról beszélsz!...
keidzsitakesima 2016.03.25. 20:58 (#42)
A #35-ben leírtam (amit előtte is leírtam...): amikor ,,időt" mérsz, voltaképpen rész-történések közötti ,,távolságokat" mérsz!

Ennyi...

Az idő NEM LÉTEZIK!

NINCS 'idő-részecske'!
ludwigtoth 2016.03.25. 20:54 (#41)
# 33: csak egy példát légyszi, amikor nem történt valami...

Ha esetleg tudsz ilyet, akkor Te vagy a Nobel díj várományosa...
ludwigtoth 2016.03.25. 20:49 (#40)
#28:
"● Most eltekintve attól, hogy meglátásom szerint, az ,,idő", mint olyan, csak egy emberi absztrakció (merthogy nem abszolutizálható, tehát nem vezethető vissza egy minden előzőnél elemibb alapegységre), az ,,időnek" — a jelenlegi fizika-szemlélet szerint — van nagysága"... stb

Magyarázd már el lécci, hogy az idő miért csak emberi absztrakció? ...

Hallottál már időben szimmetrikus, illetve aszimmetrikus folyamatokról?


foxworkinspace 2016.03.25. 19:49 (#39)
Nem lehetséges, hogy téged valójában a Alcubierre-meghajtás (másként: Warp-hajtás) érdekel?...
Állítólag kísérletezik vele a NASA, de én azzal ölég szkeptikus vagyok!... (Megjegyzem, ők is... Hiszen ahhoz, hogy működjön, NEGATÍV térre volna szükség, aminek a létrehozása jelenleg hogy úgy mondjam, CSODA-KATEGÓRIA!...)
luxy 2016.03.25. 11:55 (#38)
nem sajnálod a tintát az biztos...
de ezzel pont az támasztod alá, hogy a téridő annyira összefügg, hogy tá'n, ua. a rács jellemzi őket. Tehát tér és idő egyazon tulajdonság.
Ez esetben a 60as számrendszer elmehet a búsba. Csak mi földi emberek értelmezzük ebben az egységben. És mint alábbi példa is jól mutatja, úgyanúgy tudjuk 10es számrendszerben mérni.
Mert ugye mint te is leírtad ciklusokat mérünk és adjuk össze őket, ez segít minket a napi rutinban. Ez segíti elő a társadalmi életet.
Véleményem szerint sokkal többről van szó, mint korábban említetted, mára semmi köze 1mp-nek ahhoz hogy a Nap éppen hogy süti kicsiny Földünket.
A időmérési értelmezésünk, teljesen hitelét veszti a naprendszeren kívül, tehát ne egy olyan dologba kapaszkodjunk már, ami csak egy adott helyen értelmezhető. Persze nem megváltoztatni kívánom, és persze ez elfogadott, ám jelen pillanatban semmi köze ahhoz, hogy miben mérem és hogy, ha csak vektorként szeretném ábrázolni.
Belegondolva az időnek is hasonló kiterjedése lehet mint a térnek...
foxworkinspace 2016.03.24. 03:36 (#37)
A 'múlt idő fényeinek' látványa témához még hozzátartozik, hogy ahhoz voltaképpen még egy feketelyuk közelébe sem kell kerülnöd, hiszen ha kitekintesz a mélyűrbe, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a múltat látod! A feketelyuk eseményhorizontja közvetlen közelében viszont (de még nem az alá bukva) állítólag akár a saját tükörképünkkel is szembesülhetünk! (Bár én ebben nem hiszek...) Ha viszont már az eseményhorizont alá kerültünk (és itt helyesbítenem is kell némileg önmagamat), voltaképpen azonnal nullára szűkül a látóterünk, mivel az objektum tömege által kifejtett nehézségi gyorsulás ott már meghaladja a fénysebességet!
A mi zuhanásunkat esetleg kívülről megfigyelő viszont az eseményhorizont alá süllyedésünk pillanatától az idők végezetéig (vagy, míg a feketelyuk el nem párolog...) azt a bizonyos 'BEFAGYOTT' PILLANATOT észlelné! (Állítólag...)

foxworkinspace 2016.03.24. 01:47 (#36)
...Ideje korán elküldtem!...
Folytatom:
▪ Van úgy-e, az Öröktől létező, Végtelen és végtelen lehetőségeket magában rejtő, Örökkön-örökké fennmaradó Energiatér. — Ennek csak RÉSZE a mi, jelenlegi univerzumunk!
▪ A másik 'tér' tehát a mi, jelenlegi univerzumunk tere, amelyben az egész miskulancia, amit világegyetemként észlelünk, benne foglaltatik!
▪ Ezen belül vannak a különböző, kisebb-nagyobb (nano-, mikro- és makro-szerkezetű) objektumok egymásra hatása következtében létrejövő, legkülönfélébb 'terek', amelyek azonban végül is, gyakorlatilag egytől-egyig visszavezethetőek az elektromágneses tér fogalmára.

Azonban bármely' szempontból is közelítünk a tér fogalmához, a tér csak akként nyer értelmet, hogy:
a) általa különféle OBJEKTUMOK KELETKEZHETNEK!
b) benne különféle OBJEKTUMOK LÉTEZHETNEK és MOZOGHATANAK!
c) általa különféle OBJEKTUMOK KÖZÖTT TEREMTŐDHET KÖLCSÖNHATÁS!

● Ahhoz, hogy a 'múltidő fényeit' tudd észlelni, ahhoz nincs szükség 'magasabb dimenzióba kerülni'! (Már csak azért sem, mert olyasmi, szerintem nem létezik!... De erről is írtam már.)
'Mindössze' egy feketelyuk eseményhorizontja ALÁ kell jutni! És akkor (állítólag...) onnan 'kifelé' nézve (a környező űrbe tekintve), a jóval korábban megtörtént esemény(eke)t fogjuk látni! (Mindaddig, míg a féktelen, és aszimetrikusan kiegyenlítetlen nyomás-terhelés szét nem szaggatja a testünket!...
foxworkinspace 2016.03.24. 01:21 (#35)
'luxy', kezdelek nem érteni...

● Már hogy a bánatba ne volna köze az ,,idő" mérésének a Naphoz (mint központi égitesthez), és a naphoz (mint a Föld tengely-körüli forgása következtében keletkező fényesség-sötétség változás ciklusához)?!
Leírtam: amikor ,,időt" mérsz, voltaképpen rész-történések közötti ,,távolságokat" mérsz!
Csak abban tévednek bizonyos emberek, hogy a rész-történések közötti távolságot, mint olyat, abszolutizálható entitásként (egyetemes létezőként) értelmezik, holott nem az! Pusztán arról van szó, hogy az egykori zseninek sikerült megoldania a rész-történések közötti távolságmérést, éspedig azzal, hogy a nap folyamán észlelhető fény-árnyék viszony változásokat, 'pofonegyszerű módon' kiértékelhetővé tette! Így volt ez a legősibb napórákkal, és így van ez a mai, legmodernebb, legprecízebb atomórákkal is.
És mindennek a 60-as számrendszerhez is komoly köze van, hiszen..., de minek is magyarázzam, csak rá kell nézned egy óraszerkezetre!...

● Másfelől: A tér, az kissé bonyolultabb téma...
Egyrészt, úgy-e, EGY TUCATNYI ÉRTELEMBEN beszélhetünk róla, és nem mindegy, melyik értelemben beszélünk róla!...

. az Univerzum tere
Amiként az ,,idő" csak két folyamat, vagy történés között nyer értelmet, hasonlóképpen a tér is csak akként nyer értelmet, hogy benne különféle OBJEKTUMOK LÉTEZNEK!
luxy 2016.03.24. 00:22 (#34)
ez a térrel is így van. ha nem telik idő, nem történik semmi. ergo nem lehet szerintem így elválasztani. és külön kezelni az időt. minden mástól.
semmi köze nincs a naphoz, meg a 60as számrendszerhez.
inkább a térhez hasonló időrácsot tudnék elképzelni, és ha teret hajlítani szeretnék, már pedig szeretnék, akkor az időt is lehet.
Ha magasabb dimenzióba kerülnék, talán látnánk is még a múlt idő fényeit, mint hogy csillagok fényét is látjuk, sok millió km-ről.
Szerintem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
Facebook komment
További címkék
#35-ben leírtam, példát légyszi, emberi absztrakció, minden előzőnél, amikor, időben, szimmetrikus, illetve, absztrakció értelemben fogalmára, hasonló értelmezésünk olyat, számrendszerhez mélyűrbe objektumok, amikor beszélünk, semmi véleményem, zseninek mérem, közelében mindennek, között azonnal, fogalmához szerint,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.