Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Miért akarják büntetni a gyermektelen embereket?
Büntetné a gyermekteleneket az új nyugdíjrendszer?
2012-05-14 18:20:50
Budapest - A többgyermekest jutalmazná, a gyermektelent büntetné a jövőbeni nyugdíjrendszer. Erről tanúskodik a Nemzetgazdasági Minisztérium vitaindító anyaga, az Új baby boom című tanulmány.
Hirdetés

A dolgozatokban a Blikk érdekes dologra figyelt fel. E szerint a tárca a nyugdíjrendszer átalakítására tesz javaslatot egyfajta pontrendszer bevezetésével. A munkavállaló nemcsak attól függően gyűjtene pontokat, hogy élete során mennyit dolgozott, mennyi járulékot fizetett, hanem hogy hány gyermeket nevelt fel.

Ez a májusi tanulmány nem tér ki arra, milyen mértékű lenne a gyermekek utáni plusznyugdíj, hiszen ez csak vitaindító anyag. Ám a közzététel előtt ehhez kísértetiesen hasonlító, szintén pontrendszert taglaló cikk jelent meg a Pénzügyi Szemle internetes oldalán két ismert közgazdász, Botos József egyetemi docens és Botos Katalin egyetemi tanár, az Antall-kormány volt tárca nélküli minisztere tollából. Itt konkrét jövőbeni összegeket is leírnak, s a szórás óriási.

PolitikaTörvények
A kérdést írta: kicsoda57 ( 2012.05.15. 22:57 )
Válaszok száma: 46
Címkék: gyermektelen, embereket, büntetni, akarják, gyermekteleneket, nemzetgazdasági, nyugdíjrendszer, többgyermekest, pontrendszert, kísértetiesen,
1 2 3 4 5 
Válaszok Új válasz
xenos 2012.05.16. 05:44 (#6)
Az egész úgy ahogy van, gusztustalan. A gyerek nem termék, hogy mércéje legyen az ember megítélésének. Ha valaki nem érzi a gyerek hiányát, és nem vállal gyereket, attól még nem lesz silányabb, mint más. Az talán jobb, ha valaki több juttatás reményében szüli sorra az utódokat?
Sajnos az utóbbi időben egyre inkább előtérbe kerül a gyerekvállalás kérdése. Valamelyik nap arról volt szó, hogy azért szüljünk rakatra, mert kellenek az új adófizetők, most meg azért, mert "jutalomfalatokat" kapunk érte. Szégyellje magát, akik kitalálta.
pizsi50 2012.05.16. 05:17 (#5)
A gyermekeket büntetik:
A felnevelésükhöz szükséges pénzt megcsapolják nyugdíjjárulék címén, majd kötelezik őket szüleik eltartására.
hatibacsi 2012.05.16. 00:50 (#4)
A gyermeket valaha áldásnak hívták...Az ember úgy érzi egy darabig, hogy teremtett...Aztán önálló lesz a teremtény... De ez nem is baj...Az áldás az marad....Belőled született valami ami él...Még veled is szembeszáll...:-) Olyan nagy baj ez?...Biztos oka van....Te is szembeszálltál ...
giovi-gabi 2012.05.16. 00:35 (#3)
Vannak emberek akik vidáman élik az életüket és kiröhögik a gyermekeseket mondván,hogy
bizony ők nem áldoznák fel életüket a gyermekekért inkább a mának élnek.De vajon a gyermekesek veszítenek? Valahol aki felnevel pár emberkét aki valamit tett valamit azért,hogy legyen jövőnk és legyen utánpótlás és lemond sok mindenről az ne érdemel egy kis pluszt?
Bár én másképpen oldanám meg,
hatibacsi 2012.05.16. 00:13 (#2)
Az hogy jutalmaz vagy büntet, az nem mindegy... valóban büntet? Nem azt jutalmazza, hogy valaki tett valamit?...Igaz ez néha csak megfogalmazás kérdése....meg az sem mindegy, hogy mire vetjük a szemünket mikor ítéletet alkotunk...
ferckeres 2012.05.15. 23:07 (#1)
A jelenlegi nyugdíjrendszer úgy ahogy van rossz, amit összetákolnak helyette, az sem lesz jobb.
Lentebb egy általam jónak tartott megoldás.

"Igazságos nyugdíjrendszer, olcsó hitel



Az ősi magyar jog értelmében, melyről a YOTENGRIT könyvek részletesen beszámolnak, az EGYÉN, a honpolgár nem az állam tulajdona. Az állam viszont az egyének összességéből álló KÖZÖSSÉG összeegyeztetett akaratának végrehajtója.



Az állam tehát egy közös érdekű társadalom szolgája! Ezt őseink vallása dogmatizálta, de ez a modern demokratikus alkotmányokban sincs másképpen, mert az ENSZ által elfogadott emberi jogokat meghatározó tételek ezt elő is írják.



Tilos például a rabszolgatartás!



Az államok azonban általában ÉRDEKCSOPORTOK kezében vannak, akik nem a közösség szolgáinak, hanem urainak értelmezik magukat.



A magyar államigazgatás ebben élen jár. Erre is igen sok példával szolgálhatnék, de most maradjunk a NYUGDÍJRENDSZERNÉL.



A magyar állam a NYUGDÍJVÁROMÁNYOST rabszolgaként kezeli!



Ennek tényén nem változtat, hogy ez pl. Németországban is így van. Az állam előírja a munkaadónak, hogy a munkavállaló béréből bizonyos összeget utaljon a nyugdíjintézetbe és még fizessen is hozzá. Ez a pénz is valójában a munkavállalóé, hiszen ő termelte meg. A munkaadóra ténylegesen más teher nehezedik ennek kapcsán. Nevezetesen az, hogy az állam ellenszolgáltatás nélkül adminisztrációs munkát ró rá.

Ezt az állam megoldhatná úgy, hogy duzzadt apparátusából vezényelne erre a föladatra személyzetet.



Jó, a pénz bekerül a nyugdíjintézetbe, aztán valakik, valamire elköltik, a nyugdíjvárományost a KÖVETKEZŐ NEMZEDÉK kegyére és lehetőségeire bízva. Ha a nyugdíjjogosult előbb elhalálozik, akkor elveszik a megdolgozott nyugdíjbázis. Az örökösök még annyit sem kapnak belőle, hogy az érintettet eltemessék. Ez az ,,állam" címszó alatt működő kriminális érdekeltségnek jó üzlet lehet, ezért emelik a nyugdíjkorhatárt.



Ez is rabszolgatartó módszer! Kinek mi köze hozzá, hogy egy nyugdíjra biztosított mikor megy nyugdíjba, értsd, mikor veszi igénybe megtakarított pénzét! Valószínűleg ki-ki akkor menne nyugdíjba, mikor a SZÁNDÉK és LEHETŐSÉG együtthatói ezt lehetővé teszik.



Az a puszta igazság, hogy a magyar állam (is) egyfajta elherdálható adónak kezelte és kezeli a TB-fölözést. Úgy vélték, a gazdaság vég nélkül fejlődik és a következő nemzedék eltartja az előtte nyugalomba vonuló nemzedéket.

Ez az elképzelés nem realizálható! Akkor sem volna az, ha több gyerek születne és a gazdaság értékmutatói egyre javulnának. A gazdasági növekedés (GDP) csak a stabilitás eléréséig kívánatos. Tovább nem, mert az ár-bér spirál gyorsulását, ezáltal a pénz elértéktelenedését idézi elő.



A jó, egyben igazságos megoldást csak egy módon képzelhetjük el. A honpolgárt kötelezhetjük nyugdíjbázis létrehozására, és folyamatos gyarapítására, de a kontó az ő nevén fut, a pénz az övé, halála esetén pedig örököséé.



Az állam föladata egy HITEL ÉS NYUGDÍJBANK létesítése, mely a halmozódó egyéni nyugdíjbázisokat kamatoztatja, egyben a magyar gazdaságot ellátja olcsó hitellel.



Ez úgy képzelendő el, hogy a nyugdíjbázis is kamatozik egy gyarapodó, kamatos kamat rendszerben, nem több mint 6% évi kamattal.



A bank e fölött 7+x %-os kamatra tudja a pénzt kikölcsönözni.



A nyugdíj-várományos, aki havonta 25.000 Ft-ot fizetne be e célra, 26-27 milliós bázist teremtene 40 év alatt, mely az igénybevételtől számítva havi 130.000 Ft nyugdíjat termelne és a tőke MEGTERHELHETŐ lehetne a létbiztonság határáig, melyet a létminimumnál magasabbra kell szabni. Ez azért szükséges, mert az öregektől könnyen kicsalhatnák nyugdíjbázisukat. Haláluk után örököseik minden bizonnyal befektetnék, vagy elköltenék a pénzt. Mindenképpen nagy összegek kerülnének be folyamatosan a magyar gazdaságba. Akinek tőkefelhalmozódása eléri a létbiztonság szintjét, az akárhány év után már nyugdíjba mehetne.



A 6 % fölötti kamatbevételből (3-4 % még reális elvárás) meg lehetne teremetni tulajdonképpen egy nyugdíjbázist azok számára, akik valamilyen okból nem tudták, vagy nem egészen tudták saját nyugdíjbázisukat gyarapítani.



Az állam is igénybe vehetné e bank hiteleit, de visszafizetésre, kamatra, mint bárki más.



Ez a rendszer bőségesen ellátná pénzzel a magyar gazdaságot, biztosítaná a nyugdíj-várományos tőkehalmozódását KOCKÁZAT nélkül. Gyarapítandó tőkét nem szabadna tőzsdejátékon veszélyeztetni. Kosztolányi André bátyánk, akivel anno együtt mostam Magyarország 2000 Tanácskozás keretében az akkori magyar politikusok agya helyét, szokta volt mondani, tőzsdére csak azt a pénzt vidd, amit nélkülözni tudsz!



A magánpénztáraknak vetik -utólag- szemére, hogy tőzsdén kockáztattak. Az állam nem kockáztatott, ő kisajátította, és elherdálta a nyugdíjasok millióit.



Ennek jobb volna véget vetni, ,,amíg kér a nép!", Petőfit idézve, mert megélhetjük, hogy ,,vesz, ragad!", mert nem vagyunk szolgák, rabszolgák még annyira sem! S akkor leend forradalom!!!



Mert azt, hogy a választópolgárok felének kétharmada a FIDESZRE szavazott annak dacára, hogy vonszolja magával a KDNP-t, az nem volt forradalom. Az egy meglopott, kirabolt, becsapott nemzet kétségbeesett leszámolása volt az EGYIKKEL, hogy próbálkozhasson a MÁSIKKAL. (miközben a nevető harmadik mindkét helyen élvezi az acsarkodás előnyeit!!)



A lényegre egyszerűsített elvárás az, hogy ez a kormány ne csak másik legyen, hanem MÁS is!!



Máté Imre"

Forrás:www.Yotengrit.hu
1 2 3 4 5 
Facebook komment
További címkék
ember megítélésének, gyerek hiányát, talán jobb, utóbbi időben, egész, ahogy, gusztustalan, gyerek, forrás biztosított érintettet, teremtett bázist születne, vállal mindkét kosztolányi, kapunk mércéje, emberek személyzetet, államigazgatás mércéje, gyermeket tudja, mindkét közösség, emelik termék,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.