Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Miért akarják kivágatni az akácfákat Magyarországon?
Van egy rossz hír megint, állitólag ki akarják az akácfákat vágatni országunkban, a méhészek bánatára.
Mi történik ebben az országban már megint?

PolitikaAktuális hírek
A kérdést írta: kicsoda57 ( 2014.04.24. 21:37 )
Válaszok száma: 103
Címkék: magyarországon, akácfákat, kivágatni, akarják, országunkban, akácfákat, állitólag, országban, bánatára, történik,
1 2 3 .5 6 7 8 9 10 11 
Válaszok Új válasz
hatibacsi 2014.04.25. 09:47 (#13)
Meki! A zárógondolatokat nem illik kihagyni egy cikkből, csúnya dolog!Szelektíven idézgetni az egészből, azt a látszatot keltve, mintah a tudomány támogatná a hülyeséget. Akkor lássuk az eredeti cikk zárógondolatait... Idézet...

A fenti okok miatt az akác terjedése és élőhely-átalakító hatása veszélyezteti a természetes életközösségek fennmaradását. Teljes kiirtása azonban az országból gazdasági haszna miatt nem kívánatos és gyakorlatban nem is lehetséges.

Azokon a területeken, amelyek elsődleges rendeltetése a magyar természetvédelmi értékek megőrzése (védett területek, Natura 2000 hálózat területei) az akác visszaszorítandó. Ez részben az őshonos fafajú erdőkben és gyepterületeken spontán megjelenő akác visszaszorítását, részben az ilyen területeken álló akácosok fokozatos átalakítását jelenti őshonos fajokból álló erdőkké.

Vácrátót, 2014. február 27.

Dr. Báldi András, főigazgató
MTA Ökológiai Kutatóközpont
www.okologia.mta.hu
Idézet vége.... Hogy lehet, hogy ez kimaradt az idézetedből Meki? Hmm?....
hatibacsi 2014.04.25. 09:42 (#12)
Igazad van Feerko...Tulajdonképpen helyre állíthatnák a sivatagot az alföld területén, aztán biológus uram kedvére tanulmányozhatná az ökobaszatkákat...

Sőt menjünk visszább és állítsuk vissza a Pannon tengert... Csak akkor növesszél kopoltyúkat.

Az hogy nem lehet kiírtani az megent nem állja meg a helyét, én sajnos megtettem...De mivel befejeztem a kertészkedést , az udvar csücskéből újra visszafogom engedni a helyére.

Ami az öko izét illeti...Amikor kivagdosták az összes fát úton útfélen, akkor is biztos ennek a szellemében cselekedtek a kedves tsz-elnök-zwölftársak, akik húszévre való tüzelőt aprítattak össze, mielött visszaadták volna a földeket kárpótlásra.... Akkor nem hallottam az aggodó ökohangodat...

A természet több ok miatt sem állítható helyre, ennek a legelső okát ott keresd amikor elindítod a mosógépet! Aztán a ragyogóan felhasználható fekáliát miért keverjük össze ezzel? Na ez is egy jó kérdés....

Visszatérve az akácokra és a mentalitásra... Eddig nagyon idegesek voltatatok bármilyen visszaállítástól. Sőt Orbán legfőbb bűne, hogy a Horthy-rendszert akarja visszaállítani....

rtem, tehát ami gazdaságilag hasznos...Képes mindenféle hókusz-pókusz nélkül szaporodni, képes családok fütését ellátni egy kertnyi területről, képes az esetleg megújuló bányákat tonna szám ellátni bányafával és mellesleg gyógyszert termel a virágja, azt ki kell írtani, hogy öko-uram vizsgálhassa azt ami már nincsen... valamint újra homokká lehet változtatni a fél országot....

Hurrá.... Éljen és virágozzék szeretett hazánk homoktengerben és balog napfényben.... Hipp hipp hurrá....
donaldduck 2014.04.25. 08:26 (#11)
Miért akarják kivágatni az akácfákat Magyarországon?

-fikcióm. Talán "valaki"szeretné megszerzni az akácméz monopoliumot és ezért csak jól körülhatárolt területen hagyják meg és mindenmáshol köteleznek a kivágásra.Nehogy már konkurense legyen "valakinek"
feerko 2014.04.25. 08:15 (#10)
#6
Ha objektív próbálnál maradni és próbálnád értelmezni is amit írtam, vagdalkozás helyett, akkor nem írnál kapitális hülyeségeket időnként .
Amúgy az EU kissé jóságosabb, mint a beszűkült agyú harcos főnököd . Tudod ott a nagy többség dönti el, hogy milyen szabályok vonatkozzanak minden tagállamra . Ő meg egy személyben okoskodik....akárcsak ti .

A mesémet meg cáfold meg ennek #9 a fényében , főképpen az utolsó bekezdésben leírtakat .
Ha egyáltalán olvasod, vagy érted.

Kezdesz teljesen komolytalan lenni .
Talán sok az unikum....
meki77 2014.04.24. 23:02 (#9)
Mielőtt nyavajognátok tessék ezt elolvasni!


Tájidegen hungarikum? Mekkora az akác haszna és kára? Az elmúlt hetekben felélénkült vitáról már szóltunk. Íme az MTA Ökológiai Kutatóközpontjának állásfoglalása az akác tudományos megítéléséről.

Az utóbbi hetekben az Akác-koalíció tagjai vitát indítottak az akác magyarországi szerepéről. Ezzel kapcsolatban már jelentek meg nálunk cikkek, vélemények. A Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontja az alábbi állásfoglalást adta ki ma:

Az MTA Ökológiai Kutatóközpontjának állásfoglalása az akác tudományos megítéléséről

Az akác a Kárpát-medence őshonos élővilágának, gazdag természeti örökségünknek az egyik veszélyeztetője, vitathatatlan gazdasági jelentősége mellett. Ezért az MTA ÖK közzé teszi az elmúlt hetekben az akác megítélése körül kialakult vitához kapcsolódó ökológiai kutatási eredményeken alapuló tényeket.

Az akácra (teljes nevén fehér akác, Robinia pseudoacacia L.) vonatkozó természetvédelmi problémák három pontban foglalhatók össze.

(1) Spontán terjedése (inváziója) veszélyezteti a természetes fafajú erdőket, valamint gyepterületeket, köztük csak a Kárpát-medencében előforduló, ,,hungarikum" élőhelyeket (Pannon homoki borókás-nyárasok, Síksági pannon löszsztyeppek, Pannon homoki gyepek). A faj mind gyökérről, mind tuskóról kiválóan sarjad, magja közel 50 évig megőrzi a talajban csírázóképességét. Ezért ahol megtelepedett onnan gyakorlatilag kiirthatatlan.

(2) Az akác nagymértékben átalakítja területén a termőhelyet, csökkenti az élővilág változatosságát. A gyökerein élő nitrogénkötő baktériumok révén megnöveli a talaj nitrogén tartalmát, ami a hosszú távon a bomlási folyamatok növekedését, a szén mérleg megváltozását is eredményezi. Levelének bomlása során felszabaduló allelopatikus (növényi csírázást és növekedést gátló) anyagai megakadályozzák a természetes erdei aljnövényzet kialakulását. Emiatt az akácosok aljnövényzete rendkívül fajszegény, alapvetően néhány tápanyagigényes, gyors növekedésű gyomnövény alkotja. Az akácállományok szerkezete a hasonló korú őshonos fafajú erdőkénél egyszerűbb. A táplálékforrást biztosító növények szegénysége, és a faállomány egysíkúsága általában jelentősen csökkenti az erdei állatvilág sokféleségét az őshonos fafajú erdőkhöz képest.

(3) Az ezredfordulón végrehajtott, az ország természetes növényzeti örökségét feltáró MÉTA program felmérése kimutatta, hogy megdöbbentő mértékű az akác spontán inváziós megjelenése természetes élőhelyeinken. Európában egyedinek számító, igazi hungarikum homoki borókás nyárasaink és nyílt homokgyepeink 65%-ában, féltett erdőssztyepp maradványaink 60%-ában jelent meg az idegenhonos akác. Természetközeli területeink mintegy 200 000 hektárját veszélyezteti az akác megjelenése és inváziója.

A Kárpát-medencét egyedi élővilága miatt külön ,,Pannon" életföldrajzi régióként határozta meg az Európai Unió. Egyediségéhez ritka, veszélyeztetett fajok is hozzájárulnak, mint a magyar futrinka (Carabus hungaricus), magyar vakcsiga (Paladilhia hungarica), és a magyar méreggyilok (Vincetoxicum pannonicum). Az Észak-Amerikából származó idegenhonos akác jelenleg a magyarországi erdőterület 24%-át (463 000 ha) foglalja el, elterjedtté a XIX. sz. végén vált elsősorban az alföldfásítási program révén, azóta területe folyamatosan növekedett. Természetvédelmi és ökológiai szempontból nagy kockázatokat mutató inváziós fafaj, állományaiból spontán terjedésre képes (ebben különbözik számos szintén más kontinensről származó kultúrnövénytől, például az akácvitában felmerült paradicsomtól vagy tulipántól), a természetes élővilágot jelentős mértékben kiszorítja, elszegényíti.

A fenti okok miatt az akác terjedése és élőhely-átalakító hatása veszélyezteti a természetes életközösségek fennmaradását. Teljes kiirtása azonban az országból gazdasági haszna miatt nem kívánatos és gyakorlatban nem is lehetséges.
Azokon a területeken, amelyek elsődleges rendeltetése a magyar természetvédelmi értékek megőrzése (védett területek, Natura 2000 hálózat területei) az akác visszaszorítandó. Ez részben az őshonos fafajú erdőkben és gyepterületeken spontán megjelenő akác visszaszorítását, részben az ilyen területeken álló akácosok fokozatos átalakítását jelenti őshonos fajokból álló erdőkké.

Dr. Báldi András főigazgató
MTA Ökológiai Kutatóközpont

Természetesen az elmúttnyócév a hibás!
seventhson 2014.04.24. 22:38 (#8)
Az eredeti méznek (és nem a gányoltnak) komoly gyógyító ereje van rengeteg betegség kezelésében, és ezt egyre többen felismerik világszerte. Ezt pedig jól tudják azok a valakik is, akik ezt nem nézhetik jó szemmel.
Ott van pl.a parlagfű, ami a világ egyik leghatékonyabb és legsokoldalúbb gyógynövénye ....... és ki van kiáltva "közellenség" gyomnövénnyé ....... És ez nem összeesküvés elmélet, hanem egyértelmű tény.
Már csak a miérteken volna érdemes elgondolkodni kicsit.
decotext 2014.04.24. 22:27 (#7)
Kedves Schoma! Akkor a parlagfüvet is meg kéne hagyni ilyen elven!

S ne kezdj el allergiával érvelni, mert a nejem pl.
a füvekre és a nyárfára (ha virágzik és porzik)
allergiás s azokat sem pusztitják ezért ki!

Ui: konzekvensen kelle ezt csinálni és a nem öshonos embereket
is valahol Madagaszkárra kellene összegyüjteni.... Volna ötletem!
hatibacsi 2014.04.24. 22:18 (#6)
Igen, mert nemcsak Magyerországon vannak méhek... Az akácméz jól megkülönböztethető, iz és illatalapján is. Na jahh még a hárs méz is, de majd kitalálnak valamit arra is... Meg hársfa kevesebb van. mint akác! A virágmézek viszont sokkal nehezebben különböztethetőek meg a mutymurutty mézektől....Feerko, ha nem tünt volna fel, fura módon egybeesik azzal a kampánnyal, hogy a virágpor nem minősül alkotóelemnek a mézben így lehet génmanipulált virágproból is "gyógymézet " gyártani.... Ezt viszont a hisztis népnek nehéz eladni, ha jól megkülönböztethető termékek vannaka piacon....

De Feerko, legyints egyet, ezt csak egy szélsőséges elme fantáziálásai, semmi köze a valósághoz....Nyugodtan mondjad csak tovább a mesédet a jóságos ejjuról...
feerko 2014.04.24. 22:08 (#5)
Kimaradt...Nem csak Magyarország érintett .
feerko 2014.04.24. 22:06 (#4)
A kérdésben benne van....
ÁLLÍTÓLAG
Már más kérdésnél írtam...
Nem lesznek kivágva . Rémhírterjesztés . Csak korlátozva lesznek .
Nem csak méhész szempont van, de ha már . Igen rövid ideig virágzik . Igencsak igyekezni kell a méheknek .
Más...igen jó gyorsan növő kemény fa, tartós jó fa szerkezeteket lehet csinálni belőle .
Jól köti a homokot....azért is lett behozva .
Hátrányai :
Gyorsan nő és minden mást elnyom még évek múlva is kihajt . Rövid virágzás .
Tehát, nem kiirtva lesz, mert talán nem is lehet, de korlátozva igen .
Hogy mely területeken.....
Nézzen utána akinek kedve van .
1 2 3 .5 6 7 8 9 10 11 
Facebook komment
További címkék
látszatot keltve, tudomány támogatná, eredeti cikk, fenti okok, zárógondolatokat, illik, kihagyni, cikkből, kívánatos néhány andrás, sokkal főnököd keresd, vonatkozzanak időnként szegénysége, nézzen gyomnövény, különbözik hasonló, fantáziálásai megakadályozzák, sokféleségét kárpótlásra, nincsen visszaállítani, csírázást többen,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.