Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Minek az ünnepe augusztus 20-a?
sokan a tüzijáték miatt emlegetik augusztus 20-án, vajon, észreveszik e mögötte mi az igazi ünneplés értelme?
miért is ünneplünk?

PolitikaAktuális hírek
A kérdést írta: kicsoda57 ( 2012.08.15. 22:53 )
Válaszok száma: 9
Címkék: augusztus, ünnepe, minek, észreveszik, tüzijáték, emlegetik, augusztus, ünneplünk, ünneplés,
Válaszok Új válasz
bartakitty 2012.08.16. 18:06 (#9)
Az államalapítás ünnepe, nem?
sunabubus 2012.08.16. 17:29 (#8)
hááááá nem kő dóóógozni
ege 2012.08.16. 15:21 (#7)
"Augusztus 20-án I. István szentté avatásának napjára (1083. augusztus 20.) emlékezünk, amely 1991-től államalapító Szent István napjaként ismét hivatalos állami és egyházi ünnep lett."

Számomra a magyar államalapítás ünnepe.
nacsa66 2012.08.16. 12:11 (#6)
Az Annavölgyi búcsú napja.......( az volt legalábbis hajdanába )
donaldduck 2012.08.16. 12:08 (#5)
I István király szenté avatásának dátuma.
(szent István ünnepe)
-
1949 és 1989 között a Magyar Népköztársaság Alkotmányának hivatalos állami ünnepe.
(magyar alkotmány ünnepe)
-
Az Új Kenyér Ünnepe!!!
Szerintem ez az amit pártállástól függetlenül mindenki ünnepelhetne.
Ha jól tudom a hagyomány szerint ekkorra már kiderül hogy, milyen lesz az idei búzatermés és mennyi új kenyeret lehet jövőre készíteni. Ezt, tehát az új kenyeret,és ezen keresztül a holnapot ünnepeljük ekkor(azt hiszen így van-
favali 2012.08.16. 11:55 (#4)
az Alkotmány ünnepe és az új kenyér ünnepe van ezen a napon
cyrano 2012.08.16. 07:26 (#3)
hatibacsi : egyetértek a "Záró gondolat"-oddal teljes mértékbe..
hatibacsi 2012.08.16. 07:20 (#2)
A legtöbb ünnep ősi gyökerekkel bír!Különböző naptári fordulópontokhoz kötve, vagy azok közelében található. A keresztényég mai formájának felvétele előtti időkben is ezek a napok valamilyen "pogány" ünnep alkalmai voltak. Akármilyen "rendszerváltás" történt, az aktuális pöffeszkedő igyekezett a saját arcára formálni az éppen aktuális ünnepnapot. Ha sokallta az ünnepre fordított napok számát, akkor ami a hozzá legkevésbé állt közel azt igyekezett kiverni a pór nép fejéből.

A jelenlegi hisztit Augusztus huszadika ellen, egyértelműen pártszimpátia, vagy un-szimpátia táplálja.Kell e tűzijáték vagy nem? Természetesen sok észérvet lehetne felhozni ellene. Azonban arányait tekintve az itt felmerülő költséget hasonlítsuk egy család életéhez.Mondjuk elérkezik egy családtag szülinapja és (sajnos ma ilyen, nem kevés van) a napi megélhetés sem sima ügy. Akkor tegyük félre azt az egy napot és vegyünk neki egy pár zoknit, vagy pedig próbáljunk meg egy fehér abroszt legalább az asztalra tenni,esetleg a kedvenc ételét elkészíteni, és uram bocsá', ezt a dőzsölést, egy tortát az asztalra tenni. Aztán vannak olyan megátalkodtak, akik ilyenkor még arra is vetemednek, hogy jó magyar szokás szerint koccintanak egyet.

Szükség van-e az ünnepeinkre vagy nincs? A válasz egyértelműen igen!Ha nem tudunk ünnepelni, vagy együtt örülni, akkor a közösség még tovább bomlik, pedig most sem állunk toppon az egymás iránt érzett tiszteletben. Ugye a liberálisabb szemléletűek szerint minden ember magyar, aki az országhatárokon belül született, még ha köpköd az országra, és általában a magyarságra, akkor is! Aztán vannak olyanok, akik meg úgy gondolják, hogy aki ugyan határainkon kívül született akaratán kívül, sokkal inkább magyar, mint aki itt él és köpköd.Egy a lényeg mindegyik csoport kirekeszt valakit, vagy esetleg valakiket a saját maga által kreálta világból.

A politikai hovatartozástól tesszük függővé, hogy mikor kell ünnepelni Augusztus huszadikát.Ez a nap nagyon sok mindennek volt már az ünnepe. Amikor én gyerek voltam, akkor cucilista alkotmány ünnepe volt, néhányan az új kenyérről is mertek beszélni.Esetleg valami elvetemült rendszerellensége halkan megjegyezte István nevét.

Nézzünk a néhányat az ünnepi oldalakból, mi is okozza a fene nagy vakarózást az ünnepet illetően.

Együtt az Ország!2012. augusztus 20.A nemzeti ünnep programjai

http://augusztus20.kormany.hu/

Szent Istvánt.István királyunk sírját 1038. augusztus 20-án - szentté avatásakor - nyitották fel a székesfehérvári bazilikában, s az egyház azóta is ezt a dátumot tartja ünnepként. Mindazonáltal attól fogva, hogy 1818-ban Ferenc császár megengedte Szent István Budán őrzött kézereklyéjének a budai Várhegyen történő ünnepélyes körülhordozását, messze földön híressé váltak a budai István-napok.

http://web.axelero.hu/...enet1.html

Törvénylátó napból Szent István napja

A néphit korábban is e naphoz kötötte a gólyák útrakelését, a málnaszedés idejét, illetve e nap időjárásából következtettek az őszi gyümölcstermésre. Ha szép idő volt, bő termést várhattak. István uralkodása alatt (1000-1038) augusztus közepe, pontosabban Nagyboldogasszony napja (augusztus 15.) a törvénylátó napok ideje volt Fejérváron, ahol ekkor ült össze a királyi tanács is. A nap későbbi jelentőségét növelhette, hogy 1038-ban István is épp augusztus közepén halt meg.

http://www.mult-kor.hu/...j_kenyerig

A magyarországi kommunista hatalomátvételt követően megváltoztak a hivatalos ünnepek. Új állami ünnepek jelentek meg (április 4., november 7.), egyes korábban megünnepelt napok új, a rendszer történelmi igazolásának megfelelő tartalmat kaptak. Augusztus 20. az egyik legrégibb magyar ünnepnap: Szent István király napja, a keresztény magyar államalapítás, a magyar állam ezeréves folytonosságának emléknapja volt, a két világháború között ez kiegészült a Szent István-i (Trianon előtti) Magyarország visszaállításának összenemzeti célkitűzésére való állandó emlékeztetéssel. E vallási és nemzeti tartalmak egyike sem volt vállalható és kívánatos az új rendszer számára. Teljes megszüntetése vagy eljelentéktelenítése, mint az a tisztán vallási ünnepek egy részével történt, mégsem látszott célszerűnek. Az ünnep hagyományának állami-nemzeti tartalma lehetővé tette tartalmi `megújítását`. Ezt a feladatot az új alkotmány hatálybalépésének 1949. augusztus 20-ra való időzítésével, mint `új` - értsd: szocialista - `államalapítással` oldotta meg a pártvezetés.

http://mult-kor.hu/...hp?id=6371

Lenne még hozzáfűznivalóm, de tartok tőle, hogy Feerko igazságai közül, az biztosan megállja a helyét, hogy így sem sokan fogják végig olvasni.

Záró gondolatnak annyi, hogy senki előtt sem titok, hogy melyik politikai irányvonalat utálom kevésbé, ettől függetlenül, akárki volt hatalmon,ha Augusztus huszadikán Budapesten, vagy nagyobb vidéki városban jártam, mindig megnéztem a tűzijátékot, és nem azon meditáltam, hogy szükség, van-e rá vagy nincs? A hétköznapok akkor lesznek élhetőek, ha együtt tudunk ünnepelni, mosolyogva!

gergelyferi 2012.08.16. 06:35 (#1)
I. István király temetésének és szentté avatásának évfordulója, Szent István király ünnepe, az Új Kenyér ünnepe.

1949 és 1989 között a Magyar Népköztársaság Alkotmányának hivatalos állami ünnepe is volt.
Facebook komment
További címkék
államalapítás ünnepe, magyar államalapítás, volt legalábbis, amit pártállástól, államalapítás, ünnepe, hááááá, dóóógozni, kenyerig ünnepek magyarországi, alkotmányának olvasni szenté, napjaként ország magyar, abroszt napon, állandó napja, függővé éppen, november megfelelő, egyértelműen függővé, kötötte nagyobb,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.