Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Miért gondolja bárki is, hogy IT-szakismeretet igényelt az 'elektronikus aláírás' találmány-ötlete?
Állítólag, Rogán-é a know-how, amit aztán a Telenor, vagy valamelyik bank vásárolt meg tőle, ha igaz!
Egy DK-s képviselő azonban azt sejteti (mit sejteti..., hangoztatja!), hogy Rogán off-shore üzletben történő részesedés fejében, a találmány egyik ötletgazdaságát kapta (állítólag) cserébe — egyfajta 'bartell'-üzlet formájában!

Én lennék a legelső, aki Rogán-t szíves-örömest hátbavágnám egy szívlapáttal (vagy farbarúgnám vizes-zoknival...), ámde..., ámde miért vitat el bárki, egy (vélhetőleg nem hülye) embertől olyasmit, amihez mindössze csak kreatív ötletesség szükségeltetik?!...
Egy értelmes ember, még a mondott dolog SZABADALMI LEÍRÁSÁT IS képes egzaktul megfogalmazni, még ha nem is szakember a saját találmánya által érintett területen! (Szerintem...)

Rogán pedig, noha fullra ellenszenves számomra, mégis el kell ismernem, nem idióta...

PolitikaMagyar Politika
A kérdést írta: foxworkinspace ( 2016.08.12. 19:53 )
Válaszok száma: 13
Címkék: szakismeretet, elektronikus, találmány, gondolja, ötletgazdaságát, szükségeltetik, megfogalmazni, ellenszenves, szívlapáttal, hangoztatja,
1 2 
Válaszok Új válasz
kgb 2016.08.18. 14:28 (#13)
Rogán kivételes tehetség, tehát kétség sem férhet szakértelméhez
piktorka2 2016.08.17. 15:28 (#12)
A DK közölte, a kormánynak tudnia kellett róla, hogy az eljárás Rogán Antaltól függetlenül létezik, hiszen 2012-ben 8 millió forintos támogatást adtak a rendszer továbbfejlesztésére. A propagandaminiszter tehát feltalálta a ,,meleg vizet", hogy ezen a jogcímen is közpénz-milliókat tehessen zsebre.
piktorka2 2016.08.17. 14:52 (#11)
Más találta föl Rogánék találmányát

Évekkel korábban kitalálta és hasznosította is egy magyar cég azt az elektronikus aláírási megoldást, amelyet mostanában Rogán Antal találmányaként emlegetnek, és amelyből a propagandaminiszternek akár jövedelme is származhatott - állítja az Index. A portál az eredeti találmánytulajdonost is megtalálta.
donaldduck 2016.08.17. 09:14 (#10)
"Már öt éve feltalálták Rogánék találmányát"
"Semmi újat nem talált fel Rogán Antal, ez már biztos. És nem csak azért, mert - ahogy egy korábbi cikkünkben írtuk - van olyan szabadalmi irat, amelyik Rogánék feltalálói tevékenységet erősen megkérdőjelezi, hanem azért is, mert már évek óta jelen van a magyar piacon az az eljárás, amit a propagandaminiszter és feltalálótársai szabadalmaztatni akarnak"
http://index.hu/...lalmanyat/
colonel 2016.08.15. 16:48 (#9)
Nem értek a dologhoz. De ahogy ezek lopni tudnak még az is meglehet, hogy tónink ebben is tehetség😁
foxworkinspace 2016.08.15. 03:49 (#8)
...a kettő, csak látszólag egy és ugyanaz... Az első nem vált láthatóvá, miután beküldtem, ezért annak végét még átszerkesztettem kicsinyég, és ismét küldésbe vittem...

Hát így...
foxworkinspace 2016.08.15. 03:27 (#7)
...Halkan jegyzém meg, hogy az elektronikus aláírás, mint olyan, alapvetően bizonyos digitális adatoknak rejtjelezését, majd a rejtjelezés visszafejtését jelenti, tehát szigorúan véve, programozási tevékenységet feltételez. A programozás, mint tevékenység, azonban: egyfajta művészet! Tehát alepvetően bizonyos TEHETSÉGET, és RÁTERMETTSÉGET — leginkább kombinációs készséget (a dolgok összefüggéseinek meglátási készségét, és az összefüggések felismerésének felhasználásával új dolgok létrehozásának készségét), valamint kreativitást (alkotási készséget), és fantáziát (képzelőerőt) — igényel!
Aki nem rendelkezik ilyesmivel, szerezhet akár summa cum laude képesítést, IT területen, sohasem lesz igazán zseniális programozó!
Persze, nyilvánvaló, hogy a programozás bizonyos szint feletti gyakorlásához elengedhetetlen a számítástechnika alapjainak alapos ismerete, és készségszintű alkalmazása, de egy zseniális programozónak nem szükségeltetik egyben matematikai fenoménnak, vagy elektronikai mérnöknek, avagy éppenséggel professzionális genetikusnak is lennie!... A speciális rész-területeket érintő feladatok esetében, elegendő, ha az éppen aktuális feladat megoldásához legszükségesebb információkkal tisztában van, ha pedig nincs, elegendő utána olvasnia, nem kell az adott tudományterület szaktudósává avanzsálnia.
Egy IT szakterületet érintő találmány kiötléséhez, de akár a találmány által megoldható probléma megldásához pedig, még csak nem is feltétlenül szükséges hivatalosan képzett programozónak lennie annak, aki a találmányt kiötlötte, illetve meg kívánja azt valósítani. (Egy igazán jó képeségű programozó, elvileg akár több szakterületet érintő problémát is meg tud oldani — akár egymagában is...)

Ami viszont Rogán-t illeti, meglehet, hogy egy már meglévő dolgot fejlesztett tovább, de az sem kizárt, hogy egy teljesen új innovációval rukkolt elő (ha és amennyiben...) — és persze, annak is van némi valószínűsége, hogy az égvilágon nem talált fel semmit sem...

foxworkinspace 2016.08.15. 03:21 (#6)
...Halkan jegyzém meg, hogy az elektronikus aláírás, mint olyan, alapvetően bizonyos digitális adatoknak rejtjelezését, majd a rejtjelezés visszafejtését jelenti, tehát szigorúan véve, programozási tevékenységet feltételez. A programozás, mint tevékenység, azonban: egyfajta művészet! Tehát alepvetően bizonyos TEHETSÉGET, és RÁTERMETTSÉGET — leginkább kombinációs készséget (a dolgok összefüggéseinek meglátási készségét, és az összefüggések felismerésének felhasználásával új dolgok létrehozásának készségét), valamint kreativitást (alkotási készséget), és fantáziát (képzelőerőt) — igényel!
Aki nem rendelkezik ilyesmivel, szerezhet akár summa cum laude képesítést, IT területen, sohasem lesz igazán zseniális programozó!
Persze, nyilvánvaló, hogy a programozás bizonyos szint feletti gyakorlásához elengedhetetlen a számítástechnika alapjainak alapos ismerete, és készségszintű alkalmazása, de egy zseniális programozónak nem szükségeltetik egyben matematikai fenoménnak, vagy elektronikai mérnöknek, avagy éppenséggel professzionális genetikusnak is lennie!... A speciális rész-területeket érintő feladatok esetében, elegendő, ha az éppen aktuális feladat megoldásához legszükségesebb információkkal tisztában van, ha pedig nincs, elegendő utána olvasnia, nem kell az adott tudományterület szaktudósává avanzsálnia. Egy IT szakterületet érintő találmány kiötléséhez, de akár a találmány által megoldható probléma megldásához pedig, még csak nem is feltétlenül szükséges hivatalosan képzett programozónak lennie annak, aki a találmányt kiötlötte, illetve meg kívánja azt valósítani. (Egy igazán jó képeségű programozó, elvileg akár több szakterületet érintő problémát is meg tud oldani — akár egymagában is...)

(Ami Rogán-t illeti, meglehet, hogy egy már meglévő dolgot fejlesztett tovább, de az se kizárt, hogy egy teljesen új innovációval rukkolt elő — és persze, az sem elképzelhetetlen, hogy az égvilágon nem talált fel semmit sem...)
hatibacsi 2016.08.14. 17:41 (#5)
IT (Információtechnológia)

A gépi adatfeldolgozás eszközeinek és módszereinek összessége. A kifejezést a korábban használatos számítástechnika szó helyett használjuk, amióta a számítógépek alkalmazása számos olyan területen terjedt el, ahol a felhasználó számára az általa használt funkciók nem számítási problémának tűnnek. (Valójában a gépi megoldások során ezeket mind számítási feladatokra vezetjük vissza.)

Az, hogy ki és hogyan szabadalmaztat valamit, annak semmi köze a probléma megoldásához. Az elektronikus aláírás, mint olyan létező dolog, ezt gondolom nehéz lenne már szabadalmaztatni. Ám lehetséges, hogy ennek valamilyen újdonsággal bíró verzióját akarják szabadalmaztatni, akár állami területeken is használhatóvá (esetleg egyeduralkodóvá ) tenni...

Az ötlet nyilván nem kíván szakértelmet. A szabadalmi eljárás sem, mármint ámítástechnikait, az inkább jogászt kíván. Ám az elvégzett munka igen! Ezt a feladatot ámítástechnikai szakemberek!!!!, tehát nem egy ember!!!! nélkül, biztonságosan lehetetlen kivitelezni. Az, hogy ezek az emberek, szakiskolában tanultak, vagy etikus hackerek pld....vagy bármilyen módon szakértelmet szereztek a gyakorlati életben az mindegy, de használható szaktudás nélkül ezt NEM lehetséges kivitelezni.

Aki folyamat irányító rendszergazdaként dolgozott, talán azzal is tisztában van, hogy itt egy pont vagy egy vesszöcske, alapjaiban változtatja meg egy program működését.
decotext 2016.08.14. 16:40 (#4)
Kedves Foxworkinspace! #2

Ebből a szempontból, teljesen megnyugdohatsz!
Az otthoni környezetedbe garantáltan beleolvadsz!
1 2 
Facebook komment
További címkék
kormánynak tudnia, eljárás Rogán, elektronikus aláírási, korábbi cikkünkben, rogán, kivételes, tehetség, tehát, elektronikus olvasnia dolgot, elvégzett találmánytulajdonost készséget, bizonyos érintő olvasnia, cikkünkben találmányaként, lenne ebből, alapos tehát, kívánja terjedt, talán illetve, beleolvadsz nyilvánvaló,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.