Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Szánnál rá néhány percet?
...hogy néhány mondatban elmagyarázd nekem, OV koherens koncepcióját ezen cikk alapján.

http://www.napigazdasag.hu/...ikk/36 522/

PolitikaMagyar Politika
A kérdést írta: agota_nagy ( 2015.02.24. 16:06 )
Válaszok száma: 16
Címkék: szánnál, percet, néhány,
1 2 
Válaszok Új válasz
hatibacsi 2015.02.28. 14:54 (#16)
Bobby-one.... Egyben biztos lehetsz....Hamarabb született volna megoldás... Ha egyáltalán eljutott volna eddig a konfliktus....
pikasso 2015.02.28. 09:20 (#15)
Én egy dolgot szűrtem le belőle ez az ember semmihez nemértő segítőivel együtt alkalmatlan mindenre.A nyilatkozatai egymás ellentétei.Ha kérdez akkor is hazudik.
donaldduck 2015.02.25. 19:29 (#14)
"Komárom lemond a hőellátást biztosító geotermikus erőmű megvalósításáról és visszaadja a beruházásra elnyert 465 millió forintos támogatást, mert nem tudja biztosítani a projekt 700 millió forintos önrészét"
"A geotermikus hőellátó rendszer kiépítése éves szinten 1,2 millió köbméter földgáz felhasználását válthatta volna ki." http://www.origo.hu/...omure.html

-és hogy hogyan jön ez ide?
Szerintem úgy hogy a gázfüggőségünk csökkenhetne ha a kurmányunk két stadion építés között a pénztárcája féltése helyett az eszét is használná!!
bobby-one 2015.02.25. 18:24 (#13)
Hatibacsi.
Hát fene tudja. Gondolod hogy ha akkor mindent megtartanak, most más lenne a helyzet?
Egy ilyen végtelenül szegény ország ezeknek az eszközöknek a puszta fenntartásával sem birkózna meg. Ráadásul akkor indokolatlannak látszott a megtartásuk. Most sem érnének velük semmit. Az orosz nyakörv már gazdaság felől szorít. Ha megnézed minden apró csoszogásuk nyugati irányba egy elszámolási vita követte. Míg az oroszok felé tett gesztusokat fizetési határidők növelésével, kölcsönökkel és kedvezményekkel viszonoztak. Na pl ezért nagy ötlet az orosz függés.
Ha viszont a mindenki más szemszögéből nézzük a fegyverek sorsát, amekkora káosz, korrupció ott van, jó eséllyel már nem tudnának elszámolni az akkori darabszámmal. Annak meg van egy vidám hangulata.
hatibacsi 2015.02.24. 22:53 (#12)
Ukrajna lemondott nukleáris fegyvereiről, 1996. június 1. óta az ország területén nincs atomfegyver. Az 1240 db nukleáris robbanófeje a gázadósság egy részének elengedése fejében Ukrajna átadta Oroszországnak. A 43 db stratégiai bombázó egy részét (Tu-160) ugyancsak Oroszországnak adta el Ukrajna, nagyobb részüket (Tu-160 és Tu-95) pedig egy majdnem egy évtizedes folyamat során megsemmisítette. Ugyancsak felszámolták a stratégiai rakétacsapatok Ukrajna területén maradt 176 db interkontinentális ballisztikus rakétáját. Ukrajna 1994-ben csatalakozott az atomsorompó-egyezményhez is.

Igen Bobby-one.... Itt van, hogy mi volt a tét.... A hülyék meg lemondtak róla....Azóta lettek játékszerek....Félre ne értsd , nem sírom vissza azt az állapotot, de azé az ukránok helyébe nem siettem volna vele......
bobby-one 2015.02.24. 20:11 (#11)
Ukrajna volt az első posztszovjet tagállam, aki jelezte EU-s társulási szándékát. 1993
A Partnerségi és Együttműködési Megállapodást.1994-ben írták alá.
Ennek tudatában ne csináljatok úgy mintha ez egy hirtelen csatlakozási szándék lenne Ukrajna részéről, és az EU mint megszerezni kívánt gyarmatra tekintene rájuk. Egyszerűen csatlakozásra alkalmatlannak találták. Gazdasági és társadalmi fejlettsége is elmarad az elvártaktól. Minimális előrelépés 2009-ben a Keleti Partnerség jelentett de ez sem kínált csatlakozási lehetőséget. Grúzia és Moldova is ebben a cipőben járt. Rajtuk kívül Azerbajdzsán, Belorusszia és Örményország is kopog az EU ajtaján. Hiába. Ettől függetlenül 2010-ben Janukovics választási programja is az EU csatlakozást tűzte ki célul. Annak ellenére hogy Putyin-Medvegyev támogatását élvezte. Akik viszont az orosz integrációba szánták az országot. / Eurázsiai Gazdasági Közösség/ Akkor most emlékezzetek vissza arra pillanatra mikor 2013 végén Janukovics elkötelezhetné az országot a nyugati kapcsolat mellett, egyik pillanatról a másikra eltépi a szerződést. Hopp, a nép csalódik és itt indult a hiszti. Nem tudom hogy Putyin megvette vagy megzsarolta de az orosz magatartás beszédes. A kormány lemond, Janukovics elmenekül. Röviddel ez után azonosítást nem viselő fegyveresek jelennek meg a Krímen és egy népszavazás pofátlan bohózatával viszik a félszigetet. Továbbiakban kitör a fegyveres lázadás 2 megyében. Mindez úgy, hogy nem alapozza meg semmilyen politikai törekvés az ott élő kisebbség részéről. Ráadásul olyan katonai sikerekkel amire külső támogatás nélkül nem kerülhetett volna sor. Ez Putyin. Ezzel barátkozunk.
A fenti események nélkül persze értelmes ötlet kereskedni az oroszokkal, építhetnénk a gazdasági kapcsolatokat. Ezt 2000-ben kellett volna elkezdeni. Az akkori Putyin még nyitottabb volt nyugat felé. /politikai érdek volt hisz akkor ez hozott neki nagyobb támogatást./ Még NATO partnerségi státusz kidolgozásával is foglalkoztak.
Ja és ha NATO. Ukrajna soha /!!!!/ nem akart tag lenni. Még a lakosság is ellenezte. Nem túl okos ezzel magyarázni Putyin agresszióját. A tagságba Ukrajna, pont a harcok miatt menekülne.
taen 2015.02.24. 19:18 (#10)
Kedves donaldduck!
:-)
donaldduck 2015.02.24. 19:03 (#9)
Szerintem
-Nem kellene elfelejteni hogy az orosz-ukrán konfliktus elszámolási vitából indult(ha jól emlékszem)Az orosz gázt nem tudta fizetni az ukrán kormány és az ukrán vezető,akit később elzavartak meglehetősen oroszbarát volt(jól bizonyítja ezt hogy oda menekült) ( én nem olvastam sehol hogy szólt volna az oroszoknak hogy ne támadják ukrajnát..Ha szólt akkor elnézést biztos rossz helyen kerestem)
-Aztán azt sem kellene kihagyni hogy az ukránok tárgyalásokat kezdtek az eu-val,ami szintén zavarta az oroszokat,az is "zavarta őket hogy a nato-ba is csatlakoznának. Ez pedig végképp nem érdeke az oroszoknak hiszen a határaiknál akár nato erők is álomásozhatnának. Szóval szerintem az ukrán csatlakozásokat akarják meggátolni.
-Na és itt jön be az eu és amerika,és idekerül hazánk is.Merthogy az eu-s csatlakozás érdeke az eu-nak is és ukrajnának is de az usa-nak nem.Az usa a nato csatlakozásban érdekelt. Itt kezd "érdekessé válni a dolog mert az eu és az usa pénzügyileg ellentétes oldalon áll,ám katonailag egyoldalon. Pénzügyileg azért mert az euro alapú elszámolás csökkenti a dollár értékét.Ezt a csökkenést viszont a nato-ban betöltött szerepével kompenzálhatja(legalábbis europa felé,mert a kínai befektetőket addig nem érdekli mit csinál az usa amíg megkapják az usa államadósságának ellentételezését)
-Ez egy négy játékosos meccs.
Van ukrajna amely kiakar kerülni az orosz befolyás alól.
Van az orosz akik nem akar a szomszédjában nato-tagot,és az eu csatlakozást is azért gátolja mert akkor megszünne a most meglevő befolyása.
Van az usa akinek érdeke a nato bővítése pláne az orosz határnál.Viszont nem érdeke egy esetleges újabb eurot bevezető ország segítése.
Van az eu akinek érdeke az euro zóna mielőbbi bővítése és a nato bővítés.
-Ebben a partiban az oroszok egyedül vannak,és keresnek szövetségeseket(bár érdekes hogy az eu tekintetében azonos az álláspontja az usa-val.De,míg az oroszok a befolyási övezet bővítésétől tartanak addig az usa az euro esetleges újabb piaca miatt aggódik)
-Itt jön a képbe Ov. Nem könnyű a helyzet az biztos.Hiszen egyfelől eu és nato tagok vagyunk,másfelől viszont nagyban függünk az orosz gáztól(csak a gáztól mert paksot más is megépíthetné) Szóval el kellene döntenie hogy melyik oldalra áll.Ám ez a döntés nem egyszerű hiszen a függőségünket kellene először megszüntetnie ahhoz hogy valóban mindkét fél részére tárgyalóképes legyen! Sajnos a függőségünk(gáz) megszüntetéséért nem igazán tesz itthon semmit(lásd pl:napelemadó) Aztán meg gondolnia kell a hazai pénzelőire is, ezért nem teheti meg hogy egy ekkora pénzkereseti lehetőséget elenged mint az erőmű és a gázszállítás. Nem (v)életlenül mondják hogy ki-kicsoda az ov-putyin párosban Ugyanis látják hogy konkrét függőséget eredményez mind a gáz mind az atom.Ezekkel pedig folyamatos alkukényszerbe lavirozzák ov és tsai hazánkat, és ez gyenge láncszemmé tesz minket a szövetségeseink szemében.
-Az sem véletlen hogy "illiberális"meg keleti mintaállamok.Ennek azon kívül hogy a belső,szélsőjobbról akar szavazatokat elhozni és egyfajta keleties megbízhatóságot akar sugalni az oroszok felé,az is az értelme hogy legyen honnan hova hátrálnia ha a szükség úgy kívánja.Úgy értem hogy a rendszer a fideszt szolgálja de,annak bizonyos elemei kihagyhatóak,pontosabban átalakíthatóak.Gondolom sokan látták az ov merkel sajtótájékoztatót.szerintem az ott elhangzott ov válasz a liberalizmusról az oroszoknak szólt elsősorban de merkelnek is mert ez része az ov-tól jól ismert pávatáncnak.Egyszerű a képlet:Ha merkel szól,akkor lehet mondani hogy a gázfüggőség miatt nyalt putyinnak.Ha putyin szól akkor meg lehet mondani hogy eu tagok vagyunk. ennek persze megvan a veszélye is mint azt tapasztalhatjuk.a kutya sem jön ide!! Na persze idén átjáróház vagyun keddig de,ez nem ov elismerése hanem a bizalmatlanság olyan jele hogy már személyesen is találkozni akarnak vele hogy öntsön tisztavizt a pohárba. A török elnök miért jött ide? A gázvezeték miatt? Ugyan kérem.Ha a gázvezeték csak törökországig ér már ők jól jártak.Azért jött hogy megtudja beszállunk-e és nem azért hogy törökországig elérjen hanem azért hogy a tovább szállításon mennyit kereshetnek a törökök.
--Természetesen ez az egész csak az én agyszüleményem
menusgabor 2015.02.24. 19:00 (#8)
A legnagyobb baj, hogy az ottani embereknek nem adták meg a szabad választás lehetőségét. Ugyanez történt Trianon után nálunk is, ellenfeleink nem engedték meg a szabad választás lehetőségét az elcsatolt területeken, annak ellenére, hogy ezt a békeszerződésben is kikötötték. Az uj elnyomó hatalom félt ettől és a mai napig is fél! Az USA pedig mindenütt lényegében felforgató tevékenységet végez, emlékezzünk vissza az arab forradalom első képeire, ahol a tüntetések élén ismert amerikaiak meneteltek?!
taen 2015.02.24. 17:53 (#7)
Azért nem kellene elfelejtkezni az USA közreműködéséről az ukrajnai eseményekben!
Kellett Obamának küzdeni ahhoz, hogy az ünnepelt első színes bőrű elnökből eljusson a jaltai banánig!
1 2 
Facebook komment
További címkék
dolgot szűrtem, ember semmihez, nyilatkozatai egymás, hőellátást biztosító, bobby, egyben, biztos, lehetsz, szövetségeseink gátolja majdnem, kívánt harcok alkalmatlannak, tudnának kívánt elzavartak, kínai ugyanez, szövetségeseket mondják, válthatta építhetnénk, látszott átalakíthatóak, megsemmisítette bevezető, megállapodást mindenütt,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.