Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Olvastátok ezt a roppant tárgyilagos ,korrekt levelet?

PolitikaEgyéb kérdések
A kérdést írta: ibicimama ( 2015.06.21. 15:05 )
Válaszok száma: 30
Címkék: tárgyilagos, olvastátok, levelet, korrekt,
1 2 3 
Válaszok Új válasz
wheels 2015.06.25. 20:45 (#30)
29 Vulpes.

És valahogy az öszödi történet óta a sikerek elillantak
vulpes2001 2015.06.25. 11:44 (#29)
"Az nem igaz, hogy Gy.F. a politikai pályája előtt már milliárdos volt.
Nézz már utána légyszi, hogy mikor is kezdte a politikai pályát."

Ez igaz, mert már a 80-as években politizált...csak nem volt túl sikeres...még

domi2001 és vulpes2001 mögött a gyengébbek kedvéért még mindig ugyanaz a személy áll, vállaltan, évek óta......köszönöm.
geptop 2015.06.25. 09:32 (#28)
Modern korban élünk. Kén,elemben és biztonságban.
Ma már nem találkoznak a párbaj segédek hajnal 5-kor...
Fotelból kényelmes és biztonságos " bajvívni ", akár az etika figyelmen kívül hagyásával.
wheels 2015.06.25. 09:15 (#27)
Deco!

Az nem igaz, hogy Gy.F. a politikai pályája előtt már milliárdos volt.
Nézz már utána légyszi, hogy mikor is kezdte a politikai pályát.

Azért én e cikkben is érzek némi csúsztatást.
Ugyanis két része is volt a felvetésnek. És az első az az, hogy azt szeretné Orbán lánya, hogy ne rajta keresztül támadják az apját.
A második része, hogy rosszul indokolta.
De az első még ettől megállhat.
Tényleg....miért rajta keresztül támadják?
Mert megadta ennek a lehetőségét......
piktorka2 2015.06.24. 16:15 (#26)
Ilyen korrekt választ kapott az ügyészségtől a DK is.
Vagy az ügyészségnek nem a védelem a feladata?

Választ kapott a Demokratikus Koalíció arra a feljelentésére, amit Matolcsy György jegybankelnök, és Gerhardt Ferenc jegybanki alelnök ellen tett, mivel azok nem tüntették fel a vagyonnyilatkozatukban az alapítványoktól kapott fizetésüket. A 444.hu lehozta az ügyészség válaszát, amelyben az áll, hogy bár a bűncselekmény objektív tényállási elemei fennállnak, “a feljelentésből kitűnik, hogy a feljelentett személyek a tiszteletdíjjal közvetlen kapcsolatba nem kerültek, az összegek a tudatukban saját jövedelemként nem jelentek meg. Így arra következtetni, hogy a valótlan adatok szolgáltatását tudatuk átfogta volna nem lehet. A szándékosság hiányában pedig a cselekmény nem bűncselekmény."
Forrás: HVG.
torpikek 2015.06.24. 15:12 (#25)
(#10) Kedves ibicimama!

"akkor mit keres itt a Gyurcsányozás? Kódolva van,hogy csakis jobboldaliak gazdagodhatnak meg így? Az igaz ,hogy az előző miniszterelnök már vagyonos volt ,amikor az lett. Ezért tudta a fizetését minden hónapban jótékonysági célra felajánlani. Mellesleg se a gyerekei nem jártak több tízmilliós iskolába, nem cipelte a rokonságát...... "

Nagyon nem szeretném szent emberként olvasni Gyurcsány úr nevét.
Könnyű úgy összeszedni a milliárdokat, ha az ember jókor politikus és befolyásos családba nősül.
Gyurcsány úr már politikus volt, amikor "megvásárolta" a mosonmagyaróvári Timföldgyárat.
Nem véletlenül választottam neked pont ezt a gyárat. (Mert elég sok úgynevezett privatizációban jelen volt!)

És most néhány tény a bizniszről:

"A Motim (Mosonmagyaróvári Timföldgyár) az értékesítés évében igen magas, 6,5 milliárd forintos árbevételt ért el, és 200 millió forintos nyereséget könyvelt el. A timföldgyár 90 százalékos tulajdonjogának megszerzésére (tíz százalékot a munkavállalóknak tartottak fenn) két pályázó nyújtott be érvényes ajánlatot, és a Hungalu igazgatósága az Altus- GPS-konzorciumot javasolta az ÁPV Rt.-nek mint a pályázat nyertesét (a GPS Kft. ugyancsak a privatizálandó társaság, ezúttal a Motim vezetőiből alakult cég).
A privatizációs szerződést 1995. december 21-én írták alá. A műkorundgyár üzleti alapú értékbecslését szintén az Ernst & Young végezte el, amely csupán 486 millió forintra értékelte a cég vagyonát.
Az ÁPV felügyelőbizottsága megállapította, hogy a cég jegyzett tőkéje 1994-ben 1,1 milliárd forint, a saját tőkéje azonban csaknem kétmilliárd forint volt. A felügyelőbizottság mellbevágó megállapítást is tett, eszerint a Motim Kft. teljes mérlegadatait és eredménykimutatásait az előterjesztő nem kötötte a cég privatizációjáról döntési joggal bíró ÁPV Rt. igazgatóságának orrára. Mondhatnánk úgy is ennyi idő távlatából, hogy szemérmetlenül elhallgatták.
Az Altus-GPS-konzorcium a 90 százalékos üzletrészért 705 millió forintot fizetett (az üzletrész névértékének 71 százalékát), s vállalták, hogy a társaságot 15 évig működtetik, betartják a kollektív szerződést, vagyis két évig nem bocsátanak el dolgozókat, sőt vállalták azt is, hogy az 1,6 milliárd forintra becsült környezetvédelmi kárelhárítást elvégzik, ezenkívül hárommilliárd forint értékű beruházást hajtanak végre öt év alatt. A konzorcium kötelezettséget vállalt arra is, hogy 15 évig a gyár által igényelt bauxitot hazai forrásból szerzi be.
A nagy bevállalások szépséghibája az volt, hogy teljesítésüket nem biztosította garancia, megszegésüket nem szankcionálták. A környezeti károk elhárítását nem a vevők, hanem a privatizált cég vállalta, sőt a timföldgyár vállalt készfizető kezességet a vevők kötelezettségvállalásaiért, a társaság ingatlanaira ezt biztosítandó jegyeztek be 100 millió forint erejéig jelzálogjogot.
A jelentés ugyanakkor tényként rögzíti, hogy 1996 júniusában az ERM Hungária Kft. által elkészített kárfelmérési és rendezési terv szerint a cég összes kárelhárítási költsége csupán 391 millió forint volt.
A Motim privatizációjának banki hátterét érdekes módon előbb a CIB Bank szolgáltatta, kiadva a vételár devizában meglévő fedezetéről az igazolást, majd miután a CIB kihátrált az üzletből, a Magyar Hitelbank nyújtott hétszázmillió forintos kölcsönt a konzorciumnak. Ennek az akkor még állami tulajdonú banknak az elnöke abban az időben Apró Piroska, Gyurcsány Ferenc anyósa volt, Horn Gyula korábbi kabinetfőnöke, az utolsó pártállami kormány, a Németh-kabinet külkereskedelmi miniszterhelyettese.
1998 júliusában jelentős, több mint 40 százalékos részesedést szerzett a Motimban a Luxemburgban bejegyzett Altus Luxemburg S. A. H., majd 2001 januárjában a magyarországi Altus Rt. részesedése 49,66 százalékra nőtt.
A Motimról a múlt év végén kerültek be a sajtóba az első negatív hírek a privatizáció óta, összesen 1400 embert bocsátottak el, a közelmúltban pedig a timföldgyári szakszervezet irányította az üzemre a figyelmet azzal, hogy tiltakozást jelentett be a tulajdonosi döntés ellen, mert a munkahelyüket megőrző dolgozók munkaidejét heti 36 óráról 40-re akarják emelni.
Mint említettük, a Motim új tulajdonosa szerződésben vállalta, hogy másfél évtizedig hazai forrásból szerzi be a bauxitot. Kellett hát bauxitbánya is. S lett. A Bakonyi Bauxitbánya Kft. 72 százalékos üzletrészét egyenlő arányban elosztva egymás között, a Magyar Alumínium Kft., a FAK-TOP Kft., az almásfüzitői Aloxid Kft.-t bérlő konzorcium magyar tagja, a Metalservice Kft., valamint az immár Altus-érdekeltségű Motim Kft. vásárolhatta meg zártkörű pályázaton 1996-ban. Azért írtak ki zártkörű tendert - legalábbis azzal indokolták -, hogy egyetlen alumíniumipari cég se szerezhessen monopoljogot a magyar bauxitvagyon kitermelésére. A tízszázalékos üzletrészt a dolgozóknak, míg 18 százaléknyi üzletrészt a privatizációra ugyancsak kijelölt Ajkai Alumíniumipari Kft. leendő vásárlója javára különítettek el.
Az ÁPV Rt. felügyelőbizottsága szűkkörűnek minősítette a meghívottak körét, mondván, nem a tényleges bauxitfelhasználókat hívták meg a zártkörű versenyre. Sőt amikor a Tolnay Lajos nevével fémjelzett Magyar Alumínium Kft. megszerezte az Ajkai Alumíniumipari Kft.-t, harminchat százalékos tulajdonosa lett a bauxitbányának.
A privatizációt ellenőrző felügyelőbizottság rendkívül alacsonynak ítélte a 100 millió forintos eladási árat, amelyen az 1,55 milliárd forint törzstőkéjű cég elkelt, amelybe ráadásul még az értékesítés előtt be is olvasztották a 236 millió forint jegyzett tőkéjű Geoprospeck Kft.-t. Még a 2,5 milliárd forintra taksált környezetvédelmi kárelhárításra sem kötelezték a pályázókat, azok csupán - minden kötelező szankció nélkül - átvállalták azt. Az új tulajdonosok egyébként 2000-ig vállalták, hogy végrehajtanak egy 1,85 milliárd forint értékű beruházást, és tíz évig, vagyis 2006-ig működtetik a bányát, ezenkívül készfizető kezességet vállaltak arra, hogy a bányacég törleszti a Hungalu Rt. felé fennálló 800 millió forintos hitelét. A vállalat ezt teljesítette is 1997 nyarára.
A bányavállalat a céginformációs adatok szerint jelenleg egy magánszemély, a Bauxit Bányavagyon-kezelő Kft. és a Tolnay Lajos által gründolt MAL Rt. tulajdonában van.
Büky Dorottya, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója kérdésünkre elmondta: az állami vagyonkezelő szervezet az utóbbi években rendszeresen ellenőrizte a privatizációs szerződésben az új tulajdonosok által vállalt kötelezettségeket, és mindent rendben talált.
Ahhoz azonban, hogy 1995-re a Gyurcsány vezette Altus az alumíniumipar privatizációjában ilyen sikerrel vehessen részt, a gyümölcsöző - pártállami időkre visszanyúló - politikai és banki kapcsolatrendszeren túl némi saját forrásra is szüksége volt a cégnek. És az Altusnak az első szabadon választott Antall- és főképpen Boross-kormány jóvoltából volt mit aprítania a tejbe a nagy kiárusítás idején. "

http://mno.hu/...jai-717204

Szóval jó dolog 5 millióért Timföldgyárat vásárolni, a 700 milliós hitelt Apró Piroska elintézi .........
Írhatnék a többi Gyurcsány cégekről is, de minek!
Én nem fogok hasra esni, hogy nem vette fel az aprópénz miniszterelnöki fizetését.
Amit az országtól elrabolt az ezerszer- százezerszer több!

Nem akartam ehhez a kérdéshez ezt a témát leírni, de olvasva a hozzászólásodat gondoltam elmesélem neked mi történt Mosonmagyaróváron!
hatibacsi 2015.06.23. 18:40 (#24)
Sode , ez nem kérdés volt...Ezt te is tudod, és én is....
decotext 2015.06.23. 16:35 (#23)
Igazad van Sode01, valóban azt kérdez
amit akar, csak semmi köze hozzá!
sode01 2015.06.22. 20:37 (#22)
Csak ismételni tudom magam, hogy ugyanis az ujságíró kérdése nem volt illetlen, tolakodó, vagy gyanúsító. Maximum kínos. De korrekt volt. Neki ez a dolga. Az meg, hogy ez egyeseket itt a topikban politikai uszításra sarkall, másokat pedig felsőbbrendű egója alátámasztására késztet, az már az illető egyéneket minősíti.
Bocsi hogy szóltam.
piktorka2 2015.06.22. 20:33 (#21)
Ibicimama!
Én neked adnám a pacsit, de nem lehet.
1 2 3 
Facebook komment
További címkék
öszödi történet, sikerek elillantak, politikai pályája, politikai pályát, vulpes, valahogy, öszödi, történet, nélkül összeszedni gyárat, politizált tolakodó értékbecslését, kerültek kárelhárítást döntés, bauxitvagyon bányát, elhallgatták összeszedni, szerint egyeseket, feljelentésből young, véletlenül vásárolhatta, tőkéje megszerezte,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.