Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Milyen színű festékekből tudnék kéket összekeverni?

OtthonHázimunka
A kérdést írta: alexa ( 2014.05.05. 18:19 )
Válaszok száma: 14
Címkék: összekeverni, festékekből, milyen, tudnék,
1 2 
Válaszok Új válasz
piktorka2 2014.05.18. 21:39 (#14)
hatibacsi! Én tudatlan festő vagyok. Mindig szeretek tanulni másoktól. Mondd el légyszíves, hogy milyen színű festékből lehet kék színű festéket előállítani?
Ugye a kérdés így szólt: Milyen színű festékekből tudnék kéket összekeverni?
hatibacsi 2014.05.18. 19:01 (#13)
Sokan keverik a virtuális színelméleteket a valósággal...Itt nem a képernyő színkeveréséről kérdeztek, hanem mi az amit kéknek látunk, ezt elő lehet állitani másik festékből....Márpedig elő lehet.....
hatarvadasz 2014.05.18. 19:01 (#12)
Kimaradt a hupikék, pedig a Törpikék kedvenc színe volt.
hatibacsi 2014.05.18. 18:59 (#11)
Ez így nem igaz,,, Régen egy egy szin titkáért embereket is öltek állítólag... na de komolyra fordítva a szót.... Kéket ki lehet keverni ha a fekete rétegre egy áttetsző fehéres anyagot viszünk fel...állitólag a szemünk is így lesz kék, már akié kék...

Az élôlények kék színe

A térmészetben számos olyan gyümölcs, rovar van, amelyeknek kék színét nem a festékpigmentek okozzák, hanem a Rayleigh-szórás. Sôt az embernél is elôfordul ilyesmi: a kék szeműeknél. De nézzük részletesebben a dolgot.

A szilva, a kökény, az áfonya, egyes szôlôfajták stb. jellegzetesen kék színűek. Ha ezeket a gyümölcsöket erôteljesen megtöröljük, megszűnik kékségük, és sötét, vörösesbarna, csaknem fekete szín marad vissza. Csak a rajtuk lévô viaszrétegen át - amit dörzsöléskor letöröltünk - látszanak kéknek. Egyes szitakötôknél a hímek potroha élénk kék színű. Potrohukon vékony viaszréteg található, alatta a potroh saját színe fekete. Mikor a legutolsó vedlés után e rovarok hímjei vízi életmódról szárazföldire térnek át, a potrohuk kezdetben fekete, csak késôbb választanak ki magukból viaszt, ami vékony rétegben vonja be potrohukat s okozza a kék színt.

A kék szemű ember szeme színe hasonló módon jön létre. Kék festék nincs a szemben. A kék szemű embereknél is sötétbarna pigment van a szivárványhártyában, fölötte vékony tejfehér réteg található, ezért látszik kéknek a szemük.

Az említett esetekben tehát a sötét színű felület fölött egy tejes, opálos vékony réteg található. Modellezhetjük ezt pl. úgy, hogy egy vízszintes fekete lapra tejet öntünk. A tejrétegen keresztül a felület kékesnek tűnik. A kék szín megjelenése itt azzal magyarázható, hogy a viaszréteg, a fehéres, opálos réteg, a tej zavaros közeg, amelyben a szórócentrumok mérete pont akkora, hogy a fény Rayleigh-szóródik rajtuk. Ha fehér napfény lép be ebbe a szórórétegbe, akkor a kék szóródik legjobban (az ibolya elnyelôdik). Ha a réteg megfelelô vastagságú, a nagyobb hullámhosszúságú, kevésbé szóródó fénysugarak elérik a réteg alatti sötét felületet, amin abszorbeálódnak. A legjobban szórt kék fény nagy része viszont az erôs szóródás miatt visszafelé is halad, mielôtt elnyelôdne a sötét felületen. Így a kék sugarak kilépnek a vékony fehér réteg elülsô felületén, ezért látszik kéknek az ilyen bevonattal és alappal rendelkezô test.

Tulajdonképpen azért olyan jellemzô a Rayleigh-szóródás miatti kék szín a természetben, mert az anyagoknak többnyire az infrában és az ultraibolyában vannak abszorpciós rezonanciái. Ha nem így lenne, akkor az ibolyaszínű hullámok nem nyelôdnének el, s jobban szóródván, átvennék a kék szín domináns szerepét.

Persze a természetben sem minden kék szín oka a Rayleigh-szórás, számos igazi kék festék is létezik, amelyeknél a kék színt a fény és a festékmolekulák elektronjainak kölcsönhatása, azaz kvantummechanikai folyamat okozza. Ez mondható el több mesterséges kék festékre is. De a mesterséges festékek között is akad olyan, amelynél a Rayleigh-szórás felelôs a kék színért. Az ilyen festékek elôállításának alapja, hogy pl. az üvegszerű Al-szilikátokban olvasztáskor számos 50 nm-nél kisebb méretű kénszemcse reked benn, amelyekben az áthaladó fény Rayleigh-szóródást szenved, ezért ráesô fehér fényben ennek finomra ôrölt pora is kék színű. Így állítható elô belôle tartós ultramarin festék, amelynek a napsugárzás nemhogy ártana (mint általában a festékeknek, amelyek kifakulnak tôle), hanem éppen napfényben a legszebb kék ragyogású. Ennél a festéknél a Rayleigh-szóródásból származó kék szín olyan erôs, hogy elnyomja az egyébként színtelen, átlátszó anyagból készített porokra általában jellemzô fehérséget, aminek pedig az az oka, hogy a porszemcsék abba a mérettartományba esnek, ahol a hullámhosszfüggetlen "fehér"-szórás a jellemzô.
piktorka2 2014.05.18. 18:20 (#10)
A piros, a sárga és a kék alapszínek. Ezekből tudsz kikeverni bármilyen más színt..
bari- 2014.05.07. 00:51 (#9)
#4
Állítólag a megbízhatóságra is asszociálnak az emberek a kék szín láttán, ezért is van az, hogy a legtöbb tévécsatornánál a híradónak (stúdiónak) kék háttérszíne van.
decotext 2014.05.06. 21:45 (#8)
Kék festéket különböző árnyalatú kék festékekből tudsz kikeverni!
http://lerablog.org/...B-CMYK.jpg
hatibacsi 2014.05.06. 04:53 (#7)
A háromszín elmélet alapja, hogy háromszínből, bármi kikeverhető. de azt nem írja az elmélet hogy az alapszínek nem keverhetőek ki másből!!!!

A szubtraktív színkeverés alapján lehetséges.Idézet
A szubtraktív színkeverés elvét a fotózásnál, nyomtatóknál használják. Itt a sárga, magenta és ciánkék filtereken keresztül haladó fény által keletkeznek a színek. A magenta és sárga átlátszó filterek keveréke a piros színt, sárga és ciánkék a zöldet, magenta és ciánkék pedig a kék alapszínt adja ki.

Itt pedig a link

http://rajzolni-tanulok.blogspot.hu/ ...nikak.html



mr_libra 2014.05.05. 22:32 (#6)
A kék alapszín, más színekből nem keverhető ki.
kicsoda57 2014.05.05. 21:42 (#5)
Kék festékek

egyiptomi kék, az első mesterséges színezőanyag

Indigó: eredetileg Indiából származó növényi festék, a festékanyagot a festő-csülleng (Isatis tinctoria) nevű növényből nyerték ki,
és a szállításhoz préselt indigótömböket őrlőmozsarakban, vasgolyó segítségével törték porrá.
Jelenleg harmincnál több eljárást ismerünk az indigó mesterséges előállítására. Így készült a kékfestő anyag és a farmernadrág.

Azúr:
alapja a kemény azurit, ez a rézben gazdag kőzet, mely Európa több országában előfordult. Víz felvételével megzöldül, ezért van egyes régi freskókon zöld színű égbolt.


Ultramarin: régebben az Afganisztánból származó lazurit (lapis lazuli) köveket őrölték meg a festékhez, ára az aranyéval vetekedett, ma már szintetikusan állítják elő.

Kobaltkék (Thénard-kék): nagyon tartós kék festék, kobalt-aluminát, CoAl2O4.

Berlini kék, párizsi kék: egy vas-ciano komplex (ferro-ferri-cianát), Fe4[Fe(CN)6]3.

Voroneţi kék: a középkori moldvai kolostorok és templomok festésénél használt speciális színű kék festék.

Ftalocianin: a modern festékiparban a legáltalánosabban használt színezőanyag.
1 2 
Facebook komment
További címkék
virtuális színelméleteket, képernyő színkeveréséről, amit kéknek, fekete rétegre, hatibacsi, tudatlan, festő, vagyok, szóródik szerepét festékmolekulák, kikeverni keletkeznek található, ennek rézben látunk, szórt híradónak, másik látszik, festékeknek vannak, fehér lazurit, aranyéval előállítani, abszorbeálódnak amelynek,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.