Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Ki tudja, hogy miért magas az ózonszint a fővárosban?
Csütörtökön a levegő magas ózonszintje miatt a fővárosban a szmogriadó tájékoztatási fokozatát rendelte el a főpolgármester.
A tájékoztatási fokozat azon légszennyezettségi szint küszöbértékének meghaladását jelenti, melynek rövid idejű hatása veszélyt jelent a lakosság egyes különösen érzékeny csoportjaira, például a gyermekekre, az időskorúakra és a krónikus betegekre.

A Főpolgármesteri Hivatal azt tanácsolja, hogy a veszélyeztetett népességcsoportokba tartozók elsősorban dél és este hat között kerüljék a szellőztetést, és ne nagyon menjenek a szabadba. Emellett a főpolgármester arra kér mindenkit, hogy részesítse előnyben a tömegközlekedést, a termelőüzemek működtetői mérsékeljék az ún. ózonelőanyagok kibocsátását.

KörnyezetKörnyezeti hatások
A kérdést írta: lilagondolatok ( 2015.08.07. 22:56 )
Válaszok száma: 20
Címkék: fővárosban, ózonszint, magas, miért, népességcsoportokba, légszennyezettségi, tömegközlekedést, főpolgármesteri, veszélyeztetett, küszöbértékének,
1 2 
Válaszok Új válasz
gyongyibur 2015.08.09. 10:33 (#20)
Jönnek haza a politikusaink a megérdemelt nyaralásból! ...azé
tailor 2015.08.09. 09:47 (#19)
#18
Kedves Lilagondolatok!
Az oxigénmaszk a működése során a belélegzett levegőt dúsítja oxigénnel, tehát az így belélegzett levegő oxigéntartalma 22-24% is lehet, de nem tiszta oxigént lélegez be.
lilagondolatok 2015.08.08. 22:34 (#18)
Kedves tailor!
Ez a pacsi nem azt jelenti, hogy mindenben tiszta képet kaptam nálad, de talán te közelítetted meg legjobban számomra az igazságot.
Az oxigénnel ne riogass engem, mert a párom oxigénmaszkot használ, akár több órán keresztül is, és rá van írva a nyomtatványra, hogy 100 %-os oxigén!
tailor 2015.08.08. 20:16 (#17)
#16 Kedves Decotext!

Az a probléma, hogy Te sok mindennel nem vagy tisztába.
Az oxigén az elengedhetetlen az élethez, viszont ugyanolyan pusztító is lehet.
Ha netalán Te tiszta oxigént(100% oxigén) lélegeznél be 15 percig, akkor meghalnál, mert elégne a tüdőd. Az ózon pontosan ugyanilyen hatással van tüdőre, csak sokkal kisebb koncentráció is elég belőle, mert naszcensz oxigént tartalmaz, és ez sokkal jobban károsít.

Mint már leírtam neked az ózon töltéssel rendelkezik, ezért a föld légkörén keresztülfutó mágneses erőterek csapdába ejtik az ózont, ezért hiába nehezebb a fajsúlya más légköri anyagoknál, nem tud a föld felszínére lejönni. Ez pont olyan, mint amikor egy vasgolyót akarnál a vízbe ejteni egy erős mágnes közelébe. Nem fog sikerülni, mivel a mágnes magához vonzza.
Amúgy a Himalája Csomolungma csúcsára is fel lehet menni oxigén palack nélkül, csak klimatizálódni kell hozzá. Van annyi oxigén ebben a magasságban, hogy az életet fenn tartsa.
A másik dolog az, hogy az ózon egyáltalán nem stabil, mivel nagyon erős oxidáló szer. A föld közelébe azért káros, mert olyan baktériumokat, gombákat és mikroorganizmusokat pusztít el, ami a növények fejlődéséhez ellengethetetlen.


decotext 2015.08.08. 17:17 (#16)
Állj kedves Tailor!

1./ A levegö az nem oxigén! ès t>E is tudo hogy bizony a gépek ott fenn massze tulnyomással tudják csak biztosita azt hogy lélegezz! Tudod a K1 meg a K2. Oda sem jó oxigéplackok nelekül menni mert KEVÉS az oxigén! Levegö van csak az oxigén tratalma kicsi!

Sajnos egy kicsit meg mindig összemosol dolgokat! Az O3-nak van egy fajsúlya! ha ez könnyebb mint a nitrogén vagy mondjuk a levegö elegyé akkor bizony felszáll, úgy ahogy az általam emliett balonok is.....Persze ezek csak a meleg-hideg levegö fajsúly különbségét lovagolják meg, de ez az ózon szempontjából mindegy! Az O3 nagyon is stabil s elvileg a Föld ózonrétegét kellene dusitania. Itt is van töltése, s bizony akkor ennek a rétegnek vonzani kellene....

Szóval az ott a Déli Sarok felett a jó ózon, ez meg itt lenn a rossz, mi?
Az egész hülye pánikkeltés és baromság a károsanyag koncentráció is
csak üzlet valakiknek!

A saccolások szerint a Földön ma kb. 600 aktiv vulkán van. Ezekböl csak egy több
káros anyagot bocsájt ki napota, mint Európa össze kocsija együttvéve 1 év alatt!
Mit kell itt a pánikot csinálni az ózon miatt?



tailor 2015.08.08. 16:58 (#15)
#11 Kedves Deco!

Te most végiggondoltad azt amit leírtál, vagy csak vaktában lövöldözöl?
Igaz minden elemnek különböző a tömege és ez alapján bizonyos eljárással külön is lehet választani őket, de a légkör az egy összetettebb elegy.
1: A föld légköre állandó mozgásban van, ezért folyamatosan keveredik. Van valamennyi rétegződés, de akkor is nagy magasságokban is van bőven oxigén, mert ha nem lenne, akkor a repülőgépek se tudnának felmenni olyan magasra.
2: Adott hőfokon különböző energiaszinten vannak a gázmolekulák, tehát lehet olyan amelyik nagy energiaszinten mozog, ezáltal a légkör magasabb régióiba is eljuthat, és van olyan molekula aminek kicsi az energiaszintje, az ilyenkor a föld légkörének alacsonyabb részén lesz megtalálható. Ezért van az, hogy a hidrogén molekula nem csak a nagy magasságokba található meg, de a föld közelében is van belőlük.
3: A földet egy láthatatlan energiamező veszi körbe, ami a föld mágnesességéből alakult ki. Mivel az ózon töltéssel rendelkezik, ezért ez az energiamező nagy magasságban csapdában tartja és ezért nem kerül le a föld felszínéhez.

Most idézek a Wikipédiából, ami az oxigénről szól, mivel itt lévő anyagot azt jól írták le:
A trioxigén (O3) vagy ismertebb nevén ózon, az oxigén egy nagyon reaktív allotrópja, amely károsítja a tüdőszöveteket. Az ózon a felső légkörben keletkezik, amikor az O2 atomos oxigénnel egyesül; ez utóbbi a kétatomos oxigénmolekula ultraibolya (UV) sugárzás általi felhasítása révén jön létre. Mivel az ózon jól elnyeli az elektromágneses sugárzás UV tartományba eső részét, ezért a földi felső légkör ózonrétege mintegy védőpajzsként szolgál e sugárzással szemben. Közel a Föld felszínéhez azonban az ózon szennyezőanyag, amely a gépjárművek kipufogógázainak melléktermékeként alakul ki.

whistler 2015.08.08. 15:56 (#14)
(#4)
Száraz, meleg levegő kifejezést az időjósok arra a meleg légtömegre
használják ami nem hoz csapadékot, azaz nem kell számítanunk esőre,
száraz idő várható. Ugyanígy a nedves, meleg levegő kifejezést pedig
arra amikor a meleg légtömeg csapadékot hoz.
hatibacsi 2015.08.08. 14:58 (#13)
Szállj ki és gyalogolj, vagy használd a tömegközlekedést. Ha sokan döntenek így változni fog a helyzet....
lilagondolatok 2015.08.08. 14:54 (#12)
Kedves Tailor!
Most már több oldalról is megvilágosítottátok a problémámat, hogy miért a nagyobb városokban történik ez az ózon feldúsulás. A gépkocsikat nem említették, csak az üzemeket. Tehát akkor a rengeteg gépkocsi, meg a feltúrt főváros is oka, mivel lépésben halad vagy áll a forgalom, közben működik egyhelyben a sok motor. Ez is világos, és logikus mostmár...
Decotext villámai is igazak, de azok helyben és rövid ideig hatnak csak.
Szóval a sok "kicsi" sokra megy alapon alakult ki ez a helyzet most?
decotext 2015.08.08. 13:39 (#11)
Kedves Tailor! Tudod azért fura ügy ez az ózon. Mint minden anyagnak, ennek is van egy fajsúlya. Ez az ózon tehát vagy könnyebb a levegönél, akkor felmegy oda ahol a többi is van vagy nehezebb, de akkor meg a Déli Sarok feletti fog lejönni! Tudod a kö is elsülyed akár hol dobod a tengerbe. Na, akkor most majd döntsük el "mi nagy tudósok", hogy hova a fracba is lebeg el ez az ózon?? Mert ha behezebb mint a levegö, akkor bizony a völgyekbe fog elosonni, ha meg könyebb, akkor meg felszáll mint a légbalonok és dusitani fogja az amúgy átjuggatott ózonpajzsunkat!

Na, most akkor mi legyen?
https://hu.wikipedia.org/.../%C3%93z on

A levegö nitrogén tartalma 78%, s kb 20% oxigén. Most már csak azt kell(ene) kisilabizálni hogy az általunk termelt ózon hova a francba megy, ha a levegöbe kerül?? Biztos vagyok kedves Tailor, hogy Te, mint a jó öreg Mengyelejew rokona, erre is frappáns választ tudsz majd adni. (A gond az, hogy vizben jól oldódik igy esö esetén gyakorlatilag megkötödik ami a levegöben van.Mázli hogy a Déli Sarok felett olyan magasságban nincs esö.....)

Aztán ha már ennyire tiltakozunk a városi ózon ellen, követelem, hogy azonnal tiltsunk be minden villámllást és villámcsapást az egész Földön, mert ezeknél irgalmatlan sok ózon keletkezik! Hát sajnos kedves Tailor nagyon kezd felpuhulni az expozéd!
1 2 
Facebook komment
További címkék
megérdemelt nyaralásból, működése során, belélegzett levegőt, párom oxigénmaszkot, jönnek, politikusaink, megérdemelt, nyaralásból, dolog viszont meghalnál, töltése klimatizálódni könnyebb, rendelkezik levegöbe tulnyomással, netalán található, vizben jelenti, valamennyi tüdőre, ózont ezért, tartalma sikerülni, levegönél megkötödik,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.