Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Miért van szüksége, a "lúgosításra" a szervezetnek?

EgészségEgyéb kérdések
A kérdést írta: pola62 ( 2011.04.22. 09:36 )
Válaszok száma: 5
Címkék: szervezetnek, lúgosításra, szüksége, miért,
Válaszok Új válasz
fiatlux 2011.04.28. 07:45 (#5)
hákemikus. Lényegtelen nem az a fontos hogy tudományosan megmagyarázzunk egy kérdést. Mert az pl orvosok ezt nagyon tudják. Nem csak elméleti síkon kell mozogni. A sav bázis egyensúly fontossága inkább filozófiai kérdés tényeken alapul ez a rendszer,és összeköti a filozófiát az egészséggel. Ad egy gyakorlati alkalmazhatóságot az emberek számára. Ez inkább egy jin yang egyensúly. Akkor mondjuk, hogy osxidációs folyamatok révén nyerünk energiát. Valami elektronban dús tápanyagot leoxidálunk,így nyerünk energiát. Az oxidációs termékeket nevezhetjük salakanyagoknak és ettől kell megszabadulni.Tehát magyarázhatjuk a sav bázis egyensúly célját annak, hogy megszabaduljunk ezektől az oxidációs végtermékektől. Vagy mondhatjuk úgy a tudomány nyelvén együnk elektronban dús ételeket. De nem számít a megfogalmazás, mert itt ennél a filozófiánál nem ilyen részleti kérdés a lényeges. Most ki értené a dolgot, hogyha oxidációról és redukcióról beszélnénk.
fiatlux 2011.04.28. 07:42 (#4)
Az orvostudomány pl támadja sokszor a természetgyógyászokat. Sokszor alaptalanul mert az előbbiek nem a tudomány nyelvén magyarázzák a dolgokat. Ugyanakkor fordítva is történhetne a dolog, hogy a természetgyógyászok vádolják meg az orvostudományt azzal, hogy a tudományos nyelvezete egyfajta csőszerű látást fejleszt ki és nem tudnak elvonatkoztatni ettől a látásmódtól. Pont ez ami a gyógyítástól is eltávolítja az embereket, mert akkor tudna jól működni a dolog ha nem csak a szerkezeti anatómia és a biokémia szemüvegén keresztül néznénk a dolgokra. Pl az orvosoknak nem a sav bázis egyensúly táplálkozás tanácsadás részével van problémája, hanem ezzel a két szóval, amivel el lett nevezve ez a rendszer. Szerintem ez nem helyes. Ugyanakkor a végeredményt elismerik, hogy ez a táplálkozás jót tesz az embereknek és gyógyulást idéz elő. Akkor most nem értem mi a probléma.
fiatlux
raska_istvan 2011.04.22. 16:29 (#3)
A szervezetnek nincs szüksége rá, csak a mindenféle sarlatánnak, aki le akar húzni az ilyen és ehhez hasonló pénzes tanácsaival.
mskemikus 2011.04.22. 09:45 (#2)
hogy valaki meggazdagodjon ebből a hülyeségből... (ez olyan mint a narancsbőr elleni krémek vagy a fehérítő fogkrém)
ha a szervezetünknek fölborulna, megváltozna a pH-ja azonnal földobhatnánk a pacskert.
(biokémiát, sejtbiológiát tanultam)
gergelyferi 2011.04.22. 09:43 (#1)
Kevésbé ismert, de legalább olyan fontos a szervezetünk pH értéke. Minden vizes oldatnak megvan a rá jellemző pH értéke. Semlegesnek mondják a 7,0 értékű pH-t, az alatta lévőt savasnak és a felette lévőt pedig lúgosnak. Minél kisebb a pH, annál erősebb a sav, tehát a 5,0 érték erősebb savra (elsavasodásra) utal, mint pl. a 6,0 érték. Az emberi test 7,35-7,45 pH tartományban működik jól.

Ahogy látjuk ez enyhén lúgos tartományban van. Ettől már a kis értékű eltérés is komoly következményekkel jár, akárcsak a hőmérsékletbeli változás, csak ez kevésbé ismert dolog. A sejtjeink lúgos kémhatáshoz vannak hozzászokva. Az anyagcsere folyamán a testünk folyamatosan savakat termel: szénsav, ecetsav, húgysav, tejsav, citromsav stb. A vesénk által kiválasztott vizelet pH értéke 4,8-7,5 között mozog. Csak megemlítem, hogy pl. a kávé és a sör pH-ja 4,0, azaz savasabb, mint a vese által produkált legsavasabb vizelet, amit még kiválasztani képes!!!

Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, és vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet - elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket. Az utóbbit viszont csak úgy tudja végrehajtani, hogy az ehhez szükséges ásványi anyagokat (pl. kalcium) a különféle szervekből, csontokból, fogakból választja ki. Így ez csontritkuláshoz, fogszuvasodáshoz vezet.A szervezetünk igyekszik megtartani a működését és a savakat a kevésbé fontos területeken (zsírszövet, kötőszövet) raktározza. Amikor ezek a ,,hulladék raktárok" is megtelnek, jönnek a fontosabb szervek károsodásai. Tehát, ha megvizsgáljuk egy ember egészségügyi pályáját, akkor megállapíthatjuk, hogy a szívinfarktust vagy a rákot vagy az agyvérzést, mint a végállomást, megelőzte az elhízás, az izületi panasz, a reuma, a gyomorégés, a krónikus fáradtság, az ekcéma vagy bármely egyéb túlsavasodással járó tünet.

Ezek a tünetek különálló betegségneveket kaptak. Felsorolok itt egy pár ilyen nevet, ezeknél a legtöbb esetben kimutatható az elsavasodás: aphta (szájfekély), allergia, arthritis, arthrosis, cellulitis, csontritkulás (osteoporosis), ekcéma, elhízás (obesitas) és ehhez kapcsolódó anyagcserezavar, fáradtság, fogszuvasodás, immunrendszer bizonyos zavarai, gyomorégés, izomláz, korai öregedés, köröm problémák, nyombélfekély, rák, erős testszag, vérnyomás problémák. Az elsavasodott testben elszaporodnak a paraziták (baktériumok, vírusok, gombák, Candida), amelyek szintén elkezdenek savakat termelni és ezeket a salakanyagokat a szervezetünkbe ürítik, így tovább rontják a helyzetet. A paraziták nem szeretik a lúgosabb kémhatású közeget, hanem a savas irányú eltolódást.

Facebook komment
További címkék
gyakorlati alkalmazhatóságot, emberek számára, oxidációs termékeket, oxidációs végtermékektől, hákemikus, lényegtelen, fontos, tudományosan, szervekből nyombélfekély savasabb, keresztül magyarázhatjuk következményekkel, nevezhetjük akkor látást, panasz elismerik, helyes lényegtelen, összeköti kimutatható, folyamatok hogyha, savszint fejleszt, betegségneveket rendszer,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.