Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Járjon, vagy ne járjon?
http://www.penzcentrum.hu/...38870.h tml

Hát...Kívácsi vagyok...

Gazdaság, pénzügyek, üzletEgyéb kérdések
A kérdést írta: ludwigtoth ( 2014.01.11. 19:58 )
Válaszok száma: 26
Címkék: járjon, vagy,
1 2 3 
Válaszok Új válasz
jn 2014.01.13. 23:55 (#26)
Már csak pár nap van hátra!

Csak akkor van jogunk az élethez, ha jól fizetett munkánk van? Változtassunk rajta, írjuk alá minél többen a civil kezdeményezést az alapjövedelemért, egy jobb jövőért:
https://ec.europa.eu/...do?lang=hu
jn 2014.01.13. 23:47 (#25)
#23 Minden idők legjobb magyar mesesorozata.
raska_istvan 2014.01.13. 23:22 (#24)
Geptop: Az én végzettségem Mérnök informatikus MSc., szakirányom mikro- és nanotechnológia. Az egyetem alatt két II. helyezést értem el az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, ugyanabban az évben, mindkettőt VLSI-tervezés témakörében. Az egyik egy időmérő áramkör volt, amely legyártásra került, és a mérések szerint kb. 10-20 pikoszekundumos felbontással képes dolgozni (10 ps alatt a fény csupán 3 cm-t tesz meg). Volt szerencsém Európa egyik legrégebbi egyetemén (Katholieke Universiteit Leuven) digitális és analóg áramkörtervezést és különféle mikroelektronikai és eszközfizikai dolgokat tanulni, valamint egy hullámoptikai projektben részt venni az IMEC kutatóintézetben. Főleg VHDL és FPGA-alapú tervezéssel foglalkoztam (Xilinx Virtex-5, -6, -7 - ezek a Xilinx csúcs FPGA-i, a legolcsóbb is kb. 1 millió forint + fejlesztőkártya), de a Verilog és a Gezel sem áll távol. Mind a VLSI-tervezés, mind az FPGA-s dolgaim kapcsán sok időt töltöttem el a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetében a Celluláris Érzékelő és Optikai Hullámszámítógépek Kutatólaboratóriumban. Azóta már VHDL-fejlesztő és ASIC verifikációs mérnök vagyok, jelenleg a Siemens-nek dolgozom, és a hajtásvezérlőikben található mikroprocesszorok fejlesztésében veszek részt. Ezek az eszközök felelősek a legkisebb léptetőmotoroktól kezdve bányagépeken és darukon át a legbonyolultabb gyártórendszerek működtetéséért - ha hiba marad bennük, az millió eurós veszteségbe és emberéletekbe kerülhet.
Szóval, miután eljátszottuk a "kinek nagyobb a f*sza" versenyt, maradjunk annyiban, hogy én ezzel foglalkozok, értek hozzá, te pedig nem. Te a saját dolgodhoz értesz, én meg ahhoz nem. Elhiszem, hogy te össze tudnál szedni 20 embert az országból a te munkádra, de te is hidd el, hogy az enyémet viszont egy maroknyi ember űzi itthon, amelyek nálunk és a másik cégnél, valamint talán külföldön dolgoznak valahol. Maga a speciális munka miatt sem lehetne úgy felbontani a feladatokat, hogy akár egy napra is beugorjon valaki az utcáról. De még ha lenne egy "gyűjtő", amelyben specialisták lennének, akkor sem érné meg pár napra rátenni egy projektre, mert több időt, energiát és pénzt venne el a projekt megismertetése, érdemi munkát pedig nem végezne. Mint már mondottam volt, nálunk egy projekt beindítása hetekig is eltarthat, mert A-tól Z-ig át kell látni a teljes rendszert!
meki77 2014.01.13. 22:42 (#23)
http://www.youtube.com/...3zFdOVs6o0
geptop 2014.01.13. 21:46 (#22)
István!
Az én szakterületemen elektronika (erősáram, gyengeáram, digitális technika) hidraulika (hidrodinamika, hidrosztatika) pneumatika, mechanika, motorszerelés, stb.
Munkagépek: a Honda motoros labvibrátortól, a dózeren, forgókotrón, úthengeren, homlokrakodón, stb. az 5 db központi egységgel rendelkező aszfaltterítőig sok-sok gép szerepel. A gyártók pedig USA, Anglia, svéd, német, magyar, kínai, stb.
A helyszínen történő fej feletti hegesztés pedig alapkövetelmény...
Az országban egy embert ismerek személyesen, akinek a tudása és a képességei az enyémet meghaladja, és egyről hallottam még.
Lentebb írtam, hogy 20 embert képes lennék összeszedni... Pedig a feladatok nem változnak: A helyszínen pontosan meg kell tudni állapítani a hiba okát! Mégpedig pontosan! És lehetőség szerint el is hárítani.
Meg lehet oldani! Ha másként nem, akkor párban küldeném őket.. A telefont pedig a gyári segítséggel rendelkező szakszervizek is rég használják, tehát a kollégáim számára sem tiltott dolog.
Le lehet bontani minden munkát! Persze, hogy nem ugyanúgy, de elvégezhető!
Már az ókori görögök is tudták, pótolhatatlan ember nincs...
Azon cégek is megoldják a problémáikat, akik nem velem dolgoztatnak! Hogy az nekik mennyibe fáj? Milyen hamar kerül rá sor? Mennyire elégedettek az eredménnyel? Ez az ő ügyük!
raska_istvan 2014.01.13. 21:23 (#21)
Geptop: Egy másik táblán meg a te neved lesz, oké?
geptop 2014.01.13. 21:06 (#20)
" mindig is szükség lesz szakemberekre, akik képesek olyan munkát elvégezni, amelyet az emberek 99,999%-a nem. "
Igen... És ők lesznek azok, akik képesek lesznek részfeladatokra bontani..
raska_istvan 2014.01.13. 20:56 (#19)
Hatibacsi: Ennél nagyobb marhaságot nem is mondhattál volna... Főleg úgy, hogy olyanról beszélsz, amiről sejt fogalmad sincs... De figy, elébe állok: ha bárki bármikor fel tudja úgy osztani részfeladatokra az én munkámat, hogy egy random mérnököt odaültetve képes akár egyetlen értelmes dolgot is csinálni ugyanannyi idő alatt, amennyi alatt én megcsinálnám, és még működik is a már meglévő rendszer egészével, akkor egy egész hétig rózsaszín tunikába járkálok majd, "Hatibácsinak volt igaza" feliratú táblával a kezemben
Tudod, egy gyártósoron talán alkalmazható az a módszer, hisz mindegy, ki csavarja be azt a három csavart, bárkit behozol az utcáról, 10 perc betanulás után fog menni neki. De nálunk egy-egy projektról átfogó ismeretet kell szerezni még a legapróbb munkafolyamat elvégzéséhez is, amely tudás megszerzéséhez hetek szükségesek a munka előkészítése során. És ez egyáltalán nem olyan tudás, amely képessé tesz a pozíció betöltésére, hanem az adott projekt legapróbb részletének a megismerése. Mert ha mi valamit rosszul csinálunk, legyen az bármilyen jelentéktelennek tűnő dolog, akkor gépek mehetnek tönkre, emberek halhatnak meg.
Szóval ne aggódj, mindig is szükség lesz szakemberekre, akik képesek olyan munkát elvégezni, amelyet az emberek 99,999%-a nem.
hatibacsi 2014.01.13. 08:06 (#18)
István, ne aggódjál...sokáig nem lesz így...Minden feladat szétszedhető apró részfeladatokra, amihez aztán már nem is kell akkora szakértelem. Így lehet aztán bármilyen területet a hitel-jugendes generációval írányíttatni, különösebb szakmai hozzáértés nélkül ellátni a feladatokat.

Az élet majd minden területén használják már a módszert. Elöbb utóbb oda is odaér....
cyrano 2014.01.13. 06:21 (#17)
Hmmmmmmmmmmmm : szóval akkor mindenki a születés pillanatába alanyi jogon elmehetne "nyugdíjba" ??
Mikor már most ingadozik a nyugdíj alap...

Hol kell jelentkezni ??
szeretnék nyugdíjas lenni munka és befizetések nélkül...
1 2 3 
Facebook komment
További címkék
civil kezdeményezést, jobb jövőért, egyetem alatt, időmérő áramkör, hátra, akkor, jogunk, élethez, történő képességei dolgot, energiát legrégebbi helyszínen, elmehetne automatizálási elöbb, leuven munkánk, csupán nanotechnológia, dolgokat csavart, bármilyen pedig, random görögök, megoldják görögök,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.