Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Euró vagy forint, ez itt a kérdés?
A Inflació és defláció hatásai! Miért nem jó nekünk ha a forint erős!

Csak első látásra jó dolog a forint erősödése!
A szakértők szerint a deflációs környezetet eredményező árcsökkenés csak első látásra kedvező egy-egy gazdaságban, például a háztartások számára, ám hosszú távon minden gazdasági szereplő rosszul jön ki belőle. A defláció azért veszélyes, mert mérséklődnek az árak, csökken a kereslet, az emberek a jövőbeni alacsonyabb ár reményében elhalasztják a vásárlásaikat.
Az eurózónában a deflációs kockázat azon országokban a legjelentősebb, amelyekben magas a munkanélküliség, csökken a bérszínvonal, valamint jelentős a vállalatok és az állam eladósodottsága, ezért a dél-európai országok vannak a leginkább veszélyben.

Gazdaság, pénzügyek, üzletGazdasági válság
A kérdést írta: decotext ( 2014.02.09. 14:53 )
Válaszok száma: 10
Címkék: kérdés, forint, euró, vagy, eladósodottsága, munkanélküliség, legjelentősebb, vásárlásaikat, elhalasztják, bérszínvonal,
Válaszok Új válasz
geptop 2014.02.10. 08:16 (#10)
8
Decotext!
" Ja, és a magyar termelékenység az EU átlag 15%-a! Érted??? Az EU ÁTLAG tizenöt százaléka! "
Amennyiben ez így van, azon sem az erős, sem a gyenge forint nem segít!
campiandy 2014.02.09. 22:01 (#9)
Nagyon érdekel a közgazdaság! De nem vagyok olyan profi benne, mint ti! Régóta gondolok arra, hogy ha egy nullát leveszünk minden pénzegységből, akkor ezzel az egyszerű húzással is erősödne a forint? Jót tenne a gazdaságnak? Kevesebbet kellene számolni, kevesebb papír fogyna, meg festék? Rövidebbek lennének a számlák és az olyan dokumentumok amik számokat tartalmaznak. A számokkal foglalkozó szakmák is örülnének, gyorsabban végeznének a munkájukkal stb. Mi a véleményetek??? Úgy tudom valami hasonlót már kipróbáltak más országokban!!!
decotext 2014.02.09. 22:00 (#8)
Geptop!
A deviza tartozásokat csak devizában tudod visszafizetni. Ahoz, hogy ezt tehessd deviza kell, s ezt nem fogod tudni a belső gazdasággal előteremteni! A véleményem csak talákozik a legtöbb HOZZÁÉRTŐ szakember véleményével! Én a forrást is megjeloltem Te csak a magán véleményed írod! http://www.napi.hu/

Én speciel nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy a belső gazdaság teljesitménye nem olyan ahogyan azt a fütyiszék tálalják! Én minden évben megveszem a Fischer-Alamanach évkönyvét amelyik egy politikai érdektől független adatfeldolgozás (németül) . Te is nézz itt körül!
http://www.weltalmanach.de/

Ebben is benne van, hogy 2013 végére a magyar GDP csökkent és nem is
keveset a 2012-höz képest. Akkor azt mond meg nekem, hogy hogyan teljesít
az ország jobban?

Ja, és a magyar termelékenység az EU átlag 15%-a! Érted??? Az EU ÁTLAG tizenöt százaléka!
Akkor Te most itt engem miről akarsz meggyőzni? A belső piac az annyira nem érdekes Mo.-on, mint az, hogy a mexikói darázslepke mennyi petét rak le percenként.... Neked lehet hogy jó, mert nem exportálsz és a belső piacból élsz, de Te mennyit rugsz latba? Egy ország gazdasága, pláne ha EU a külföldtől és az exporttól függ! (Audi, Mercedes, Susuki stb) Sőt még egy német gazdaság is attól függ pedig nagy és erős ipari ország 83 milló lakossal!
geptop 2014.02.09. 18:54 (#7)
6
Ismerem ezt az álláspontodat jó ideje, és nem értek vele egyet. De nemcsak mi nem értünk ezzel egyet, hanem a közgazdász társadalom sem egységes.
Mindenesetre felhívnám a figyelmedet néhány nem mellékes dologra. Írod:
" Nekünk pedig pontosan az kéne, hogy a forint a nemzetközi piacon gyenge legyen, a termelékenységünk nőjjön és az exportunk is így nőhetne, amiből a DEVIZÁNK van! "
Egy ország gazdasága áll a külkereskedelemből és a belső gazdaságból. A külkereskedelem exportból és importból. Az exportnak a gyenge forint, az importnak az erős forint a jó. A belső gazdaságnak szintén az erős forint. Tehát 2:1 arányban az erős forint áll nyerésre... Arról nem is beszélve, hogy a devizában történt eladósítás problémáját is enyhítené az erős forint!
De mivel ez a kérdés defláció-infláció viszonylatában csak hatalmi erővel eldönthető, ezért kompromisszumként az euró bevezetése hozna egy közbenső megoldást.
decotext 2014.02.09. 18:38 (#6)
Kedves Geptop! Amiről Te beszélsz az teljesen más tészta, s ráadásul keverd a háború utáni termelés nélküli Mo.-ot a késöbbi inflációs problémákkal. A románoknak s a lengyeleknek is volt egy régi, majd egy új bevezetett fizető eszöze, amikor a "konvertálható" pénznemet vezették be! Ennek semmi köze a gazdasadához, hanem az ország politikai döntéssel a dollárhoz vagy az euróhoz köti a mindenkori pénz árfolyami változásait a piacon!

A mostani vagy az leendő forint deflációja azért lesz káros, mert drasztikusan le fogja törni az exportot, s egyben megdrágitja az importot. Mivel azonban nem vagyunk Norvégia, így mi ezt nem engedhetjük meg magunkak!

Sőt, egy Schweiz is pánikba van már vagy 3 éve, mert a frankjuk egyre erősebb lett, s ez sokmilliárdos kárt okozott náluk a gazdaságban!

Azzal, hogy a forintunk erősődik még messze nem leszünk termelékenyebbek! Nekünk pedig pontosan az kéne, hogy a forint a nemzetközi piacon gyenge legyen, a termelékenységünk nőjjön és az exportunk is így nőhetne, amiből a DEVIZÁNK van! Ha nincs euron, nincs semmi! A forint senkinek nem kell, se erősen se gyengén! Ha meg a forint drága, akkor a tőke sem fog idejönni! Szóval ez egy kritikus dominó efektust vált ki! (Az egytelen dolog az az, hogy a lakosság profitálna ebből, de ez teljesen lényegtelen a gazdaság szempontjából!) Ki nem szarja le, hogy Mariskanéni pickszalámit eszik, e vagy parizert? Ez még neked sem fogja a cégedet termelékenyebbé tenni!
geptop 2014.02.09. 18:14 (#5)
Decotext!
Amit a kérdésben feszegetsz, az egy vélemény, illetve parttalan vitára alkalmas csont.
Én nem vagyok meggyőződve róla....
Már csak azért is mert több példát tudok a defláció, vagy az erős fizetőeszköz mentette meg az országot:
1946: A pengő inflációja nem mentette meg a gazdaságot, be kellett vezetni az erős forintot!
90-es évek Ukrajnája: A Hrivnya inflációja csőd közeli helyzetbe sorolta az ukrán gazdaságot, egyedül az erős Hrivnya bevezetése mentette meg.... Ugyanez a helyzet történt a 2000-es években Romániában. A lej inflálódása nyomort, munkanélküliséget teremtett, miközben az erős lej bevezetésével látványos fordulat következett be!
donaldduck 2014.02.09. 15:20 (#4)
A kérdésre:
Nem nagyon tudok mit hozzáfűzni.Szerintem igazad van!
hatarvadasz 2014.02.09. 15:09 (#3)
Egy nincstelennek nem kérdés, csak az a baj, hogy a hajléktalan
tömegközlekedés is pénzbe és forgalmi dugóba kerül.
Az iránya pedig a nyugati féle kivándorlási hullám alapján már nem az
ígéret földje, még ha az ígérgetések földjének rokonságában is állt!
A nagy Amerikai álom is azoknak hozott felemelkedést akik vittek
magukkal kezdő tőkét.
A csóró csóró marad, ha meg még tudatlan is a szellemi kapacitását,
csak lapáton képes kamatoztatni.
decotext 2014.02.09. 15:04 (#2)
"Ami az árakat illeti, ez ügyben várhatóan nem változik a térség államairól egy ideje kialakult kép: a legtöbb országban nem az infláció, hanem a defláció kialakulása jelenti a legnagyobb veszélyt - derül ki a Danske Bank elemzéséből. A leghatározottabb kockázatot Magyarország esetén látják a szakértők. Az elmúlt két hét forinteladásai nyomán ugyan csökkent az általános árzuhanás lehetősége, ám a Danske inflációs modellje ennek ellenére azt jelzi, hogy 2014 későbbi szakaszában bekövetkezhet a defláció."

Na, ez majd jól betesz a gazdaságnak!
decotext 2014.02.09. 14:54 (#1)
FORRÁS: http://www.napi.hu/
Facebook komment
További címkék
magyar termelékenység, gyenge forint, nullát leveszünk, egyszerű húzással, decotext, magyar, termelékenység, átlag, miről fischer közgazdaság, nemzetközi magyarország változásait, régóta szakértő árakat, hogyan erősödne, számolni forrást, romániában mariskanéni, érdektől idejönni, külkereskedelem hozna, illeti keverd,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.