Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Szerinted is van összefüggés?
Két neves közgazdász összefüggést talált a lakástulajdonlás és a magas munkanélküliség közt.

Az ember általánosságban véve szükségszerűen lakik valahol. Egy friss kutatásból azonban az derül ki: nem mindegy, milyen formában - tulajdonosként vagy bérlőként - teszi ezt. Azokban az országokban, ahol inkább az a szokás, hogy az emberek a tőkéjük zömét a lakásvásárlásba fektetik, sokkal magasabb a munkanélküliség.
Andrew J. Oswald és David G. Blanchflower brit professzor szerint a lakóingatlan-tulajdonlás és munkanélküliség kapcsolatát jól illusztrálja Svájc és Spanyolország szélsőséges példája: az előbbinél 30 százalékos lakóingatlan-tulajdonlási arány párosul 3 százalékos munkanélküliségi rátával, az utóbbinál 80 és 25 százalék az arány.

De vajon mi is itt a pontos összefüggés?

Oswald kollégájával precízebb módszerekkel is vizsgálta a kérdést, amerikai adatokon. Az derült ki, hogy a lakóingatlan-tulajdonlás arányának duplázódása együtt jár a tartós munkanélküliség szintjének több mint kétszeresére emelkedésével. Ez a hatás valószínűleg azért áll fenn, mert a lakóingatlan-tulajdonlás rugalmatlanabbá teszi a munkaerőpiacot: csökkenti a munkaerő mobilitását, növeli a munkába jutás idejét és az adott területen kevesebb a foglalkoztató cég - összegzi a Portfolio.hu.
Lehet, hogy a lakásvásárlás állami támogatása csak röghöz köti az embereket, és rontja a piac működését Magyarországon is?

Gazdaság, pénzügyek, üzletMunkavállalás
A kérdést írta: xenos ( 2013.06.19. 12:50 )
Válaszok száma: 5
Címkék: összefüggés, szerinted, van, lakástulajdonlás, munkanélküliségi, általánosságban, rugalmatlanabbá, lakásvásárlásba, munkanélküliség,
Válaszok Új válasz
katalintom 2013.06.20. 09:12 (#5)
Összefüggés inkább abban van, hogy az emberek általában oda költöztek, ott építkeztek vagy vettek lakást, ahol biztosítva volt a munkahely és a megélhetésük hosszabb időre. Viszont ezek a munkahelyek egy idő után megszűntek, így aztán maradt az a lehetőség, hogy utazgattak, ingáztak több száz kilométert a munkahely és a lakóhelyük között. Már, aki megtehette. Aki nem az meg maradt otthon. Az ország összes lakossága azért mégsem költözhet Budapestre vagy a nagyobb városokba, mert akkor meg ezért vakargathatná a fejét a közgazdász.
eladasos 2013.06.20. 08:11 (#4)
Ez már közel húsz éves elgondolás ... és akkor erősödött meg, amikor az önkormányzatok nyakló nélkül adták el a panellakásokat. egyenes következmény volt a röghöz kötöttség megjelenése, ami a mobilitás mellett feltételezi a helybeni munka esélyének meglétét. A vállaltok többsége azért került idegen kézbe, hogy megszűnjék és a helyébe idegen áru kerüljön. Aki vásárolt céget, az piacot vett és nem munkahelyet akart fenntartani. Cukorgyárak, mezőgazdasági és állattartási valamint a kapcsolódó vágóhidak mind a hatalmas kiárusítás része lett, ami a népet kicsinálta és egy kisebbségi szektát elképesztő gazdaggá tett.

Magyar reál történelem ...
hatibacsi 2013.06.20. 00:56 (#3)
Xenos, az a preciz stat, nem akkor készült, amikor a házad a bankod akció? Mert akkor értem a motivációt...ami nálam büntetőjogi kategória
csobyzoli 2013.06.19. 15:48 (#2)
Biztosan nincs összefüggés.
Egyszerűen arról van szó, hogy ahol megengedhetik maguknak az emberek, hogy bérleményben lakjanak, nem kötődnek talán annyira a lakóhelyhez. Ha valakinek nincs saját lakása, egy jóléti államban ott bérel lakást, ahol munkát talál.
A jóléti államok lassan megszűnőben vannak, ha az EU-ba lépnek...
Nagyon ravaszan ki van ez találva!
geptop 2013.06.19. 14:09 (#1)
Nos, nemzetközi kutatásokat nem végeztem. Viszont bejártam az országot, illetve mostanság is (munkámból kifolyólag).
Nekem csak az országunkkal kapcsolatban van véleményem a tapasztalatok és történelmi hagyományok alapján:
Volt a kádári szocilizmusnak egy " fekete vonat" -os, munkásszállós korszaka, amikor a vidéki munkaerő felesleget a főváros iparába integrálták...
Aztán jött a rendszerváltásnak becézett gazdicsere... Elsők között a szállósok repültek... Általában vissza vidékre... Egyúttal egy roma problémát is gerjesztett! A putrik száma elkezdett szaporodni, újra megjelentek a földkunyhók... Ezt a problémát kezelni kellett. Jött a szocpol korszak... A nagycsaládosok egy részének (zömmel szegénységben élőknek) lakhatási lehetőséget biztosított... Ezáltal meg is történt a röghöz kötés... Lakni kell valahol... Ha képzettség nincs, akkor is...
Sokirányú jártasságom, rengeteg szakmámnak köszönhetően, szinte mindegy hol lakom, hisz a szerviztchnikusi beosztás (akár alkalmazott valaki, akár vállalkozó) egy nagyobb területhez köthető, mobilizált szakma...
Aztán... A mai napig vannak építőiparból élők... Nyíracsádon legalább 50 embert ismerek, akik valamelyik útépítő cégnél dolgozik, néha hetekre, vagy hónapokra távol az otthontól, esetenkénti hétvégi hazalátogatásból.
Amiről beszélek az hétfő kora reggeli órákban lemérhető az M3-as, M5-ös, vagy a 4-es főút bevezető szakaszán...
Szerintem, képzettség és képesség ami döntő a munkanélküliségi mutatóknál és nem a lakóhely.
Facebook komment
További címkék
emberek általában, megélhetésük hosszabb, lakóhelyük között, ország összes, összefüggés, inkább, abban, emberek, rendszerváltásnak alkalmazott akció, került egyszerűen kötöttség, szállósok cukorgyárak akkor, kilométert vidéki, korszaka mégsem, lakjanak mindegy, elsők cukorgyárak, távol gazdaggá, gazdicsere nagyobb,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.