Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Mi fog azzal történni, akinek a szervezetébe glicin kerül lenyelés útján?

EgészségEgyéb kérdések
A kérdést írta: mardel66-z ( 2014.10.20. 17:48 )
Válaszok száma: 8
Címkék: szervezetébe, lenyelés, történni, glicin,
Válaszok Új válasz
ibicimama 2014.10.21. 15:38 (#8)
Hogyan juttatod be a szervezetedbe ,ha nem nyeled le?
ludwigtoth 2014.10.21. 07:39 (#7)
#3: Mi a véleményed például az E101-ről, aztán mondjuk az E300-ról?

kissanna0612 2014.10.21. 06:01 (#6)
Mérgezést okozhat, ha túl sok jut a szervezetbe, ami ezután azt okozza , hogy a glicin révén szervezetben gyors ammónia , oxalát és glikolsav termelés indul. A nikotinsavhiány a tüneteket gyorsíthatja.Tünete hosszútávon: növekedési retardáció. Ellenszerei:folsav, B12 vitamin, metionin.
piktorka2 2014.10.20. 21:20 (#5)
Ja és tudom folytatni.
piktorka2 2014.10.20. 21:20 (#4)
Kedves Gyulla! Hát tényleg nagyot mellé lőttem.
Decotext! Nem igaz az az állításod, hogy minden E anyag veszélyes.
Felsorolok néhányat.
E-160c Paprikakivonat: természetes színezőanyag
E-160d (likopin): Természetes eredetű. És a sok allergén anyag után végre egy anyag, aminek állítólag tumor-növekedést gátló hatása van. A paradicsom sok likopint tartalmaz.
decotext 2014.10.20. 19:37 (#3)
Kedves Gyulla! Minden E*** anyag veszélyes, még azok is amelyeket
az EU régen jóváhagyott az élelmiszerekben! Erre két, végtelenül egyszerű
magyarázat van:
1./ Senki soha nem tesztelte az "E" szerek egyöttes (kevert hatásáat a szervezetre.
2./ Minden élemiszer gyártó betratja a maximális mennyiséget amit a gyártmányába tehet, csakhogy a fogysztó minen éllelmiszerben talál és eszi ezt a minimumot ami a szervezetben összegződik. Így eleve sokkal több lesz a fogyasztott mennyiség!

Mi ha vásárolunk mindig nézzük az "E" anyagok tartalmát. Mivel
azonban a magyar gyártmányú árúk többségében, annak ellenére
hogy ez EU előírás (!), sokszor nincs feltüntetve ez a mennyiség így
95%-ban nem veszünk magyar termékeket, csak amin rajta van ez
az adat! http://hu.wikipedia.org/...z%C3%A1mo k
(Teljes lista alul a linken)
gyulla 2014.10.20. 19:06 (#2)
GLICIN volt a kérdés és nem glicerin.

aminosav. Természetes formában is megesszük halakban, húsokban és a tejtermékekben. A kollagén összetevőjeként a szervezetben, különösen a bőrben, a csontokban, az inakban és a porcokban van jelen. A glicinnek ezenkívül az idegszövetekben ingerületátvivő anyagként van fontos szerepe, de egyéb molekulák képződése során is szerepet játszik az emberi szervezetben.
Emellett használják ízfokozónak az élelmiszeriparban ("E640" és régen fotolaborokban előhíváshoz használták.Állítólag veszélytelen.




piktorka2 2014.10.20. 18:23 (#1)
A glicelin:
A háromértékű alkoholoknak különösen nagy jelentőségük van. A legegyszerűbb háromértékű alkohol képlete:

CH2 - OH
‌ |
CH - OH
‌ |
CH2 - OH

Ez a vegyület a glicerin. A természetben szerepe nagyon sokoldalú. Valamennyi zsír fontos alkotórésze, származékai pediga szénhidrát-anyagcsere nélkülözhetetlen anyagai. A zsírokban tehát zsírsavakon kívül glicerin van.
Észterek

Miután megismertük a szerves savak és az alkoholok jellemző csoportjait, könnyen megérthetjük, tulajdonképpen mik is azok az észterek. Ha egy szerves savat alkohollal főzünk (megfelelő vízelvonószer jelenlétében), érdekes folyamat megy végbe. A sav az alkohollal összeépül
A glicelin

A háromértékű alkoholoknak különösen nagy jelentőségük van. A legegyszerűbb háromértékű alkohol képlete:

CH2 - OH
‌ |
CH - OH
‌ |
CH2 - OH
glicerin
Ez a vegyület a glicerin. A természetben szerepe nagyon sokoldalú. Valamennyi zsír fontos alkotórésze, származékai pedig - amint azt később látni fogjuk -, a szénhidrát-anyagcsere nélkülözhetetlen anyagai. A zsírokban tehát zsírsavakon kívül glicerin van. Hogyan kapcsolódnak ezek egymáshoz?
Ezek után már könnyű felismerni a zsírok kémiai szerkezetét, hiszen tudjuk, hogy bennük a glicerin zsírsavakkal észterré egyesül.
A zsírok vízben nem oldódnak, csak szerves oldószerekben. Mi történik a zsírokkal az élő szervezetben, hiszen itt az anyagok általában vízben vannak oldva?
A vegyi átalakulások többnyire oldatban mennek végbe. Persze sok esetben erre nincsen lehetőség. Ilyenkor a határfelületeken játszódik le a kérdéses kémiai folyamat. Gondoljunk csak arra, mi történik, ha olaj cseppen egy pohár tiszta víz felületére. Az olaj a víz felületén úszik. Ha nagyon erélyesen összerázzuk az olajos vizet, akkor az olaj igen finom cseppecskék alakjában szétoszlik a vízben. Emulzió képződik. (Emulziónak nevezzük két egymásban nem oldódó folyadék elegyét.) Ha rövid ideig állni hagyjuk az olajos vizet, az hamarosan ismét vízre és felületén helyezkedő olajra válik szét. Az emulzió tehát labilis, nem stabil állapot. Ismerünk bizonyos anyagokat, melyek az emulziókat tartósítani képesek. Ezeket az anyagokat gyűjtőnéven ,,emulgeátoroknak" nevezzük. A háztartásból ma már közismert zsíralkoholszulfonát is (háziasan ,,zsíralkohol" ilyen szappanszerű, igen hatásos emulgeátor. Emulgeátor jelenlétében az emulzió könnyebben képződik és tartósabb. Így sem kapunk azonban tényleges, kémiai értelemben vett valódi oldatot, mint amilyen pl. a konyhasó vizes oldata. Emulziót kapunk, vagyis a vízben igen apró, esetleg szabad szemmel nem is látható, parányi cseppekre szétoszlatott olajat. Egy ilyen olajemulzió óriási felületet ad. Gondoljunk csak arra, hogy minden cseppecske egy parányi gömb, melynek önálló felülete van! Ilyen emulgeálással többmilliószorosra növelhetjük egy nagyobb zsírcsepp felületét. A vegyi átalakulások a határfelületeken is végbemehetnek. Könnyű megérteni, milyen nagy jelentősége van ilyen esetben a felület méretének. Az emulgeálással annyira megnövelhető a felület, hogy a vegyi átalakulások könnyen végbemehetnek.

A zsírok az élő szervezetben is emulgeálódnak. Ez szükséges, hiszen semmiféle zsíroldószer sincs táplálékunkban. Az emulgeátorok az epében vannak. Bonyolult szerkezetű vegyianyagok, az ún. epesavak töltik be szervezetünkben a ,,zsíralkohol" szerepét. Teljes analóg hatást fejtenek ki, vagyis emulgeálják és emulgeált állapotban tartják a zsírokat. Ezáltal a zsírok feldolgozása számára kellő felületet hoznak létre. Ha az epekiválasztással valami baj van, a zsírok felhasználatlanul mennek át a szervezeten, változatlanul ürülnek ki a széklettel. Éppen ezért bizonyos máj- és epebántalmak esetében az orvos eltiltja a, zsíros ételeket. A zsírok az epekiválasztás ingerei, mintegy jelzik a kiválasztás szükségességét. Ezért a beteg máj gyógyulását hátráltatják.
Szervezetünkben a zsírokat a fehérjék szállítják. A vérben bizonyos fehérjék igen nagy mennyiségű zsírt képesek megkötni, s azt a szervezet minden pontjára szállítani. Az ilyen fehérjéket lipoproteideknek nevezzük. A zsíros táplálék fogyasztása után néhány perccel szabad zsírcseppecskéket is láthatunk a vérben.

Az eddig elmondottak során csak az egyszerű zsírokról beszéltünk. Ismerünk azonban igen bonyolult összetételű, zsírszerű anyagokat, melyek az eddig megismert alkotórészeken kívül nitrogén- és foszfortartalmú vegyületeket is tartalmaznak. Ezek az ún. lipidek különösen nagy mennyiségben fordulnak elő az agyban és az idegsejtekben.
Valamennyi, a szervezetben levő zsírra és zsírszerű anyagra egyaránt vonatkozik, hogy általában nem a sejtek belsejében, hanem inkább azok felületén helyezkednek el. Ez azért jelentős, mert ezek az anyagok fontos szerepet töltenek be a vízben nem oldódó anyagoknak a sejtbe való jutásában, illetőleg onnan való kiválasztásában.
Tehát a glicerintől jó esetben meghízol.


Facebook komment
További címkék
glicin révén, tüneteket gyorsíthatja, maximális mennyiséget, gyártmányába tehet, hogyan, juttatod, szervezetedbe, nyeled, jellemző hátráltatják emulziót, összetételű parányi alakjában, fotolaborokban emulziót éppen, bennük tudjuk, alkohollal anyagcsere, húsokban általában, vízben végbe, emulgeátoroknak könnyű, epesavak kedves,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.